Stikla šķiedras produktu ražotājs Eiropā Valmiera Glass Grupa šā gada pirmajā pusgadā par 18,9% kāpinājusi grupas konsolidēto neto apgrozījumu, sasniedzot rekordapgrozījumu 68,52 miljonu eiro apmērā, kas ir par 10,88 miljoniem eiro vairāk nekā analoģiskā periodā pērn, liecina uzņēmuma paziņojums Nasdaq Riga.

Kā liecina grupas neauditētie konsolidētie finanšu rezultāti, arī šī gada pirmais pusgads grupai ir bijis ienesīgs, sasniedzot konsolidēto tīro peļņu 4,98 miljonu eiro apmērā, kas, savukārt, ir par 26,4% vairāk nekā 2014.gada pirmajos sešos mēnešos.

Šā gada pirmajos sešos mēnešos AS Valmieras stikla šķiedra saražotā produkcija tika eksportēta uz 37 pasaules valstīm, eksporta apjomam sasniedzot 98%. Galvenie produkcijas eksporta tirgi palikuši nemainīgi: Eiropas Savienības valstis (70%) un Ziemeļamerika (14%). Pārdošanas apjomi 2015.gada pirmajos sešos mēnešos attiecībā pret analogu periodu 2014.gadā pieauguši Eiropas Savienības (pieaugums par 15%) un Ziemeļamerikas (pieaugums par 29%) ģeogrāfiskajos tirgos. Ievērojami attīstās Tuvo Austrumu un Āzijas reģiona eksporta tirgi.

Ņemot vērā grupas rezultātus un kopējās attīstības tendences, grupas vadība ir pārliecināta par iepriekš noteikto mērķu sasniegšanu gan attiecībā uz plānoto grupas 2015.gada neto apgrozījumu 127,7 miljonu eiro apmērā, gan plānoto neto peļņu 10,77 miljonu eiro apmērā.

Valmiera Glass Grupa ar galveno mītni Valmierā, Latvijā, ir viens no vadošajiem stikla šķiedras produktu ražotājiem Eiropā ar vairāk nekā 80 gadu pieredzi tekstilpārstrādē. Grupas uzņēmumi darbojas divos pasaules kontinentos trīs pasaules valstīs: Latvijā, Lielbritānijā un Amerikas Savienotajās Valstīs. Valmiera Glass Grupā ietilpst četri uzņēmumi: mātes sabiedrība AS Valmieras stikla šķiedra un trīs tās meitas sabiedrības - Valmiera Glass UK Ltd. Lielbritānijā, Valmiera Glass USA Corp. un Valmiera Glass Trading USA Corp. Amerikas Savienotajās Valstīs.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra