AS Valmieras stikla šķiedra noslēgusi divus līgumus ar AS Danske Bank par aizdevuma iegūšanu, liecina uzņēmuma paziņojums Nasdaq Riga.

Tie saistīti ar dārgmetālu iegādi, kas nepieciešami, lai palielinātu uzņēmuma produkcijas ražošanas jaudu. Kopējā aizdevuma summa ir 1,203 miljoni eiro un kā komercķīlas priekšmets kalpos iegādātie dārgmetāli.

Aizdevumu atmaksas termiņš ir 2021. gada marts.

Db.lv jau marta sākumā rakstīja, ka AS Valmieras stikla šķiedra reģistrējusi jaunu komercķīlu, kuras ņēmēja ir AS Danske Bank, liecina Lursoft dati. Komercķīlas nodrošinātā prasījuma maksimālā summa ir 441 tūkstotis eiro. Uzņēmums ieķīlājis ķermeniskos pamatlīdzekļus – 10 kilogramus platīna un 1,11 kilogramus rodija.

Db.lv jau februārī rakstīja, ka paplašinot sadarbību ar uzņēmumu Valmieras Stikla Šķiedra, SEB banka ir kļuvusi par tā galveno finanšu partneri, pārfinansējot uzņēmuma esošās saistības 36 miljonu eiro apmērā. Papildu SEB banka ir piešķīrusi divus aizdevumus kopumā 7,2 miljonu eiro apmērā uzņēmuma investīciju plānu īstenošanai, informē kredītiestāde.

Valmieras Stikla šķiedras finanšu direktors un valdes loceklis Dainis Šēnbergs skaidro: «Lai palielinātu uzņēmuma darbības efektivitāti, pērn nolēmām pārskatīt sava kredītportfeļa nosacījumus. Rezultātā tika pieņemts lēmums par Valmieras stikla šķiedra kredītportfeļa pārkreditēšanu.»

2015. gadā Valmieras stikla šķiedra uzņēmuma attīstībā un ražošanas modernizācijā plāno ieguldīt astoņus miljonus eiro, tostarp vairāk nekā divus miljonus eiro investējot vides aizsardzības tehnoloģijās.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra