AS Valmiermuižas alus radījis īpašu alu alternatīvās mūzikas festivālam Klang. Tas izbrūvēts vien 9000 pudeļu apjomā, un būs nobaudāms festivāla laikā, bet pēc tam pieejams Valmiermuižas tirgotavās un vairākās kafejnīcās, informē uzņēmumā.

«Roķīgā sastāvdaļa šajā alū ir rūgtumā spēcīgie Polaris apiņi. Tie alum piedod augļainumu un izteiktu rūgtumu,» stāsta Valmiermuižas alus darītavas saimnieks Aigars Ruņģis. Jaunais alus brūvēts pēc alus tīrības likuma no četrām tradicionālām un dabīgām alus sastāvdaļām - ūdens, iesala, apiņiem un rauga. Tas ir dzīvs, nepasterizēts alus, kura buķetē mijas viršu ziedu medus garša ar citrusīgu svaigumu un Latvijas mežu ķērpju rūgtumu.

Klang festivāls notiks no 24.jūlija līdz 25.jūlijam Ķekavas novada Klaņģu kalnā.

Valmiermuižas alus darītava tirgū ienāca 2009. gada pavasarī. 100% Valmiermuižas alus darītavas kapitāldaļu pieder SIA Valmiermuižas ieguldījumu fonds, kas dibināts ar nolūku attīstīt Valmiermuiža zīmolu ilgtermiņā, popularizēt Valmiermuižu kā gardēžu tūrisma ceļa mērķi un sekmēt Valmiermuižas alus eksportu. 60% fonda daļu pieder alus darītavas saimniekam Aigaram Ruņģim, 24% Austrijas ieguldījumu fondam Industrieliegenschaftenvervaltungs AG (ILAG) un 16% Austrijas uzņēmumam Alcor.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra