Valsts prezidents Raimonds Vējonis šodien, 16.jūlijā tikās ar Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidentu Ojāru Spārīti, lai pārrunātu aktualitātes zinātnes jomā, informē Valsts prezidenta kancelejas preses dienestā. 

Sarunas sākumā Valsts prezidents aicināja LZA prezidentu izklāstīt savu redzējumu par iespējām integrēt zinātnieku atklājumus uzņēmēju darbā, kā arī aicināja Ojāru Spārīti dalīties viedoklī par nepieciešamo atbalstu zinātnes attīstībai. LZA prezidents uzsvēra, ka zinātniekiem Latvijā nepiemīt komercializācijas prasmes un jaudas, tādēļ bieži vien atklājumu finansiālais potenciāls tiek izmatots tikai niecīgā apjomā.

Tāpat viņš norādīja uz augsto neproduktīvo atklājumu daļu, kas veidojas tieši tādēļ, ka pietrūkst pasūtījuma, kas nāktu no uzņēmējiem. Reizē būtiska problēmas daļa ir Latvijas uzņēmumu relatīvi mazais ražošanas apjoms, kas neļauj tiem pastāvīgi investēt pētniecībā.

Ojārs Spārītis norādīja uz nepieciešamību zinātniekiem konkurēt starptautiski, piemēram, par ES finansētiem projektiem. Runājot par šajā procesā nepieciešamo, ne tikai zinātnisko potenciālu, bet arī par līdzfinansējumu, Valsts prezidents aicināja LZA prezidentu diskusijās ar valdības pārstāvjiem meklēt risinājumu, kā arī valstij atbalstīt zinātniekus šajā sacensībā.

Raimonds Vējonis sarunā uzsvēra, ka, neskatoties uz LZA prezidenta uzskaitītajām grūtībām, nepieciešams strādāt pie procesa uzlabošanas, lai notiktu atklājumu pārnese uz ražošanu.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra