12.oktobrī Ventspilī notiks topošās SIA EuroLCDs šķidro kristāla displeju rūpnīcas ēkas spāru svētki.

Ventspils Augsto tehnoloģiju parka teritorijā turpinās šķidro kristālu displeju rūpnīcas būvniecība. Tradicionāli spāru svētki tiek svinēti, lai atzīmētu jumta nesošās konstrukcijas pabeigšanu. Celtnieki uzskata, ka ar šo brīdi simboliski tiek pabeigti apjomīgākie būvdarbi, pēc kuriem ēka iegūst kopskatu.

Db.lv rakstīja, ka Ventspils brīvostas pārvalde ar SIA EuroLCDs noslēgusi līgumus par ēkas un zemes nomu. SIA EuroLCDs ražošanas vajadzībām iznomāts 1,47 ha liels zemes gabals Ventspils brīvostas teritorijā Kaiju ielā 9, uz kura tiek būvēta 4300 m2 liela ražošanas ēka. Ēkas nomas līgums tostarp paredz, ka pašu ražošanas ēku būvē pēc Ventspils brīvostas pārvaldes pasūtījuma, bet uzņēmums to pēc tam no brīvostas pārvaldes nomā. Rūpnīcu būvē SIA Skonto Būve. Ēkas būvniecība tika uzsākta šī gada maijā, bet nākamajā gadā rūpnīca varēs sākt darbu. Topošā ražotne Ventspilī būs lielākā šāda tipa rūpnīca Eiropā. Kredītlīdzekļus 4,5 miljonus eiro apmērā projekta realizācijai sniedz Pohjola Bank plc.

Jaunajā rūpnīcā taps aktīvo 3D polarizācijas modulātoru produkti. Viens no lielākajiem rūpnīcas biznesa segmentiem būs metināšanas masku stikli, kas automātiski aptumšojas spilgtas gaismas ietekmē. Tāpat taps ceļa zīmju un informācijas displeju produkti, kas izmanto EASL Polydisplay tehnoloģiju. Kristālu displeju ražošanas uzņēmums EuroLCDs dibināts, piesaistot start up riska kapitāla investīcijas no BaltCap investīciju fonda. Jaunajā rūpnīcā plānotas 50 darbavietas, bet vēl papildus ap 50 darbiniekiem būs izplatīšanas un administratīvajā procesā.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra