Ventspils brīvostas industriālajā zonā strādājošajā uzņēmumā Bucher Municipal izgatavota pirmā automašīna, pie kuras pilnībā strādājuši ventspilnieki, informē Ventspils brīvostas pārvalde.

Pagājušajā nedēļā no uzņēmuma Bucher Municipal ražošanas līnijas noņemta pirmā gatavā automašīna, kas paredzēta ielu uzkopšanai, ar vismazāko tilpni no visām Ventspilī ražotajām – 1 m3. Tā ir pirmā automa¬šīna, kas ir pilnībā samontēta Vents¬pilī, norāda viens no uzņēmuma Bucher Municipal vadītājiem Mikus Brakanskis. Līdz šim uzņēmumā tika ražotas un montētas tikai atsevišķas ielu tīrāmo automašīnu komponentes – tilpnes atkritumu savākšanai jeb tā saucamās mucas, šasijas u.c., kas pēc tām tika nosūtītas mātesuzņēmumam Šveicē un ielu tīrāmo mašīnu izplatītājiem. Tiek plānots, ka turpmāk katru nedēļu no Ventspils uzņēmuma Bucher Municipal ražošanas līnijas nonāks viena līdz divas automašīnas, kas būs izgājušas cau¬ri pilnam ražošanas ciklam Ventspils ražotnē.

Pilns ražošanas cikls paredz ražošanas procesu no metāla griešanas līdz gatavām automašīnām. Šim nolūkam ražotnē ieviestas jaunas montāžas operācijas – bremžu un stūres sistēmas ierīkošana, automašīnas kabīnes uzstādīšana. Kabīnes un daudzas citas detaļas pienāk no piegādātājiem Itālijā, Vācijā, Šveicē un citām Eiropas valstīm, bet lielākā daļa metāla detaļu tiek ražotas Ventspilī.

Uzņēmuma vadītājs cer, ka ar laiku kāda no Ventspilī ražotajām vienkuba automašīnām paliks arī Latvijā, bet pagaidām tās eksportēs uz Eiropu un Krieviju. Tādas mašīnas, ņemot vērā to kompaktumu un mobilitāti, visvairāk iederas šauru ielu uzkopšanai vecpilsētās.

Kā galveno priekšnosacījumu pilnai komunālo automašīnu ražošanas cikla ieviešanai Ventspilī Brakanskis min stabilitāti. Vairāk nekā desmit gadus Bucher Municipal soli pa solim attīstījis un paplašinājis ražotni, pierādot mātes kompānijai, ka ventspilnieki ir spējīgi panākt un noturēt augsto ražošanas kvalitātes līmeni, optimizēt produkcijas izmaksas un izturēt konkurenci. Brakanskis uzskata, ka šis ir bijis viens no veiksmīgākajiem gadiem Ventspils uzņēmuma vēsturē. Lai pilnībā saviem spēkiem izpildītu lielu pasūtījumu, uzņēmums šogad gandrīz divkāršojis ražošanas jaudas - pabeigta ražošanas teritorijas paplašināšana par 3000 m2, kur izvietota vēl viena lāzera iekārta metāla griešanai, paplašināts metināšanas cehs, divas reizes paplašināts krāsošanas cehs, kā arī papildus plānotajam ražošanas apjomam (750-800 vienības) izpildīts apjomīgs pasūtījums klientam Maskavā, saražojot papildus 350 komunālās tehnikas vienības pusgada laikā.

SIA Bucher Municipal ir Šveices koncerna Bucher Industries AG apakšuzņēmuma Bucher Municipal meitasuzņēmums. Bucher Municipal ir Eiropas un Austrālijas tirgus līderis, kas ražo komunālos transportlīdzekļus ielu un sniega tīrīšanai privātām un publiskām vajadzībām. Uzņēmums ražo slaukāmās mašīnas, uzkopšanas mašīnas ziemai un atkritumu savākšanas mašīnas.
Bucher grupas apgrozījums gadā sasniedz 2,2 miljardus eiro, un uzņēmums nodarbina 10000 cilvēku visā pasaulē. 8 ha plašā uzņēmuma teritorija Ventspilī ar ražotnes ēkām 10 000 m2 platībā ir kļuvusi par vienu no lielākajāmkoncerna komunālo automašīnu bāzēm. Ventspils ražotnē strādā vairāk nekā 200 darbinieku.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra