Turpinot iesākto zemsprieguma un vidējā sprieguma elektrotīkla rekonstrukciju un atjaunošanu, arī šogad AS Sadales tīkls Ventspilī realizē projektus, kas paaugstinās elektroapgādes drošumu un kvalitāti, informē uzņēmums.

Ventspilī AS Sadales tīkls šogad īstenos 16 projektus, elektrotīkla attīstībā ieguldot 1,2 miljonus eiro. Pilsētā turpinās pērn uzsāktā sadales punktu rekonstrukcija, vidējā sprieguma elektrotīklā tiek izbūvēti attālināti vadāmi jaudas slēdži, bet, turpinot sadarbību ar Ventspils pašvaldību, elektrotīkla rekonstrukcija vairākās pilsētas ielās tiek veikta vienlaicīgi ar pašvaldības plānotajiem ielu un pilsētas infrastruktūras uzlabošanas darbiem.

Jebkuru inženiertehnisko iekārtu, tostarp elektrotīkla, droša un nepārtraukta ekspluatācija nav iespējama bez periodiskām pārbaudēm, remontdarbiem un atjaunošanas. Lai elektrotīkls būtu drošs, efektīvs, tas savlaicīgi un noteiktā apjomā ir jāatjauno, jo tā elementi kalpo vidēji 40 - 50 gadus, un tas ir galvenais nosacījums, lai nodrošinātu kvalitatīvu elektroenerģiju iedzīvotājiem un samazinātu dažādu ārējo risku ietekmi uz elektroapgādes nepārtrauktību.

Elektrotīkla atjaunošanas darbus AS Sadales tīkls ik gadu veic arī Ventspilī un šogad pilsētā jau ir noslēgusies pērn uzsāktā sadales punkta rekonstrukcija Saules ielā 18, savukārt sadales punkta rekonstrukcija Lielajā prospektā 32a vēl turpinās.

Abi sadales punkti nodrošina elektroapgādi vairākām transformatoru apakšstacijām, tādēļ pēc rekonstrukcijas darbu pabeigšanas elektroapgādes drošums un kvalitāte uzlabosies 5800 lietotāju plašā pilsētas daļā, tostarp Ventspils Jaunrades namam, Akvaparkam, Latvijas Valsts radio un televīzijas centram, tirdzniecības centram Diāna, Olimpiskā centra Ventspils basketbola hallei, laikraksta Ventas Balss redakcijai, Reņķa dārzam, Ziemeļkurzemes reģionālajai slimnīcai u.c. lietotājiem pilsētas centrā.

Nozīmīgs darbs ventspilnieku elektroapgādes uzlabošanai tiek veikts Rūpniecības ielā, kur AS Sadales tīkls atjauno vidējā sprieguma 10kV (kilovoltu) kabeļu līniju 3,8 km garumā un zemsprieguma 0,4kV kabeļu līniju 0,8 km garumā.

Elektrotīkla uzlabošanas darbi notiek arī Kroņa ielā, kur 10kV kabeļu līnijas rekonstrukcija tiek veikta 2,1 km garumā, bet 0,4kV kabeļu līnijas tiek atjaunotas 2,9 km garumā, savukārt Lielajā prospektā AS Sadales tīkls atjauno vidējā sprieguma 10kV kabeļu līniju 1,6 km garumā, bet zemsprieguma elektrotīklu 0,8 km garumā. Vienlaicīgi ar pašvaldības plānotajiem ielu rekonstrukcijas darbiem, elektrotīkla rekonstrukcija tiek veikta arī Brīvības un Inženieru ielā, savukārt Celtnieku ielā tiek atjaunots elektrotīkls, kas šķērso dzīvojamo māju pagalmu. Brīvības ielā AS Sadales tīkls veic transformatoru apakšstacijas un zemsprieguma kabeļu līnijas rekonstrukciju 1,3 km garumā, bet Inženieru ielā ir atjaunots 0,4 km garš zemsprieguma kabeļu līnijas posms.

Turpinot vidējā sprieguma elektrotīkla automatizāciju, arī šogad Ventspilī AS Sadales tīkls veic attālināti vadāmu jaudas slēdžu izbūvi.

Pērn Ventspils elektroapgādes drošuma uzlabošanā AS Sadales tīkls ieguldīja vairāk nekā 1 miljonu eiro.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra