AS Ventspils nafta grupas uzņēmumu rezultāti šā gada deviņos mēnešos pasliktinājušies, liecina paziņojums Nasdaq Riga.

Šā gada pirmajos deviņos mēnešos AS Ventspils nafta meitas sabiedrība SIA LatRosTrans (LRT) transportēja 3,8 miljonus tonnu, kas ir 18% mazāk nekā attiecīgajā periodā pērn,

Kopējais LRT naftas produktu transportēšanas apjoms bija 4,7 miljoni tonnu. Savukārt SIA Ventspils nafta termināls (VNT) šajā laika posmā pārkrāva 7,4 miljonus tonnu, kas ir par 12,2% mazāk nekā attiecīgajā laika posmā pagājušajā gadā.

Apjomu izmaiņas AS Ventspils nafta vadība skaidro ar to, ka šā gada trešajā ceturksnī turpināja kristies pa LRT cauruļvadu transportēto naftas produktu apjoms no Krievijas. LRT transportēto naftas produktu samazinājums atbilstoši ietekmēja arī VNT darbības rādītājus.

Šā gada trešajā ceturksnī LRT transportēja 864 tūkstošus tonnu naftas produktu, savukārt VNT pārkrāva 1,5 miljonus tonnu.

«Šobrīd ir ļoti sarežģīta ģeopolitiskā situācija. Lai varētu noturēt naftas produktu plūsmu caur Latviju, ir jāstrādā divos virzienos. Pirmkārt, pašiem tranzīta nozares uzņēmumiem ir jābūt maksimāli efektīviem un konkurētspējīgiem. Savukārt otrs virziens ir mērķtiecīga valsts atbalsta politika, radot labvēlīgus uzņēmējdarbības apstākļus tranzīta nozarei,» norāda AS Ventspils nafta grupas uzņēmumu vadītājs Roberts Kirkups.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra