Vidējā elektroenerģijas tirgus cena Latvijā un Lietuvā pagājušā nedēļā samazinājās par 2%, un noslīdēja līdz 45,25 eiro/MWh, informē AS Latvenergo.

Cenu samazinājumu pamatā veicināja par 30% augstāks Lietuvas saražotās elektroenerģijas apjoms, kā arī zemāks elektroenerģijas cenu līmenis Skandināvijā. Tikmēr arī cenu diapazons kopumā saglabājās relatīvi stabils, un Latvijā un Lietuvā elektroenerģijas cenas svārstījās no 24,04 eiro/MWh līdz 61,85 eiro/MW, ko lielā mērā nodrošināja arī efektīva Rīgas termoelektrostaciju darbība.

Savukārt Igaunijā pagājušajā nedēļa vidējā elektroenerģijas tirgus cena biržā samazinājās par 16%, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu, un noslīdēja līdz 30,58 eiro/MWh. Cenu lejupslīdi Igaunijā pamatā noteica Somijas elektroenerģijas cenu dinamika. Pieejamā jaudas pārvades kapacitāte no Somijas uz Igauniju sasniedza pilnu apjomu jeb 1000 MW, salīdzinot ar 805 MW pagājušā nedēļā, tādējādi elektroenerģijas cenas Igaunijā pilnībā izlīdzinājās ar elektroenerģijas cenām Somijā. Kopumā tās svārstījās no 12,78 eiro/MWh līdz 61,85 eiro/MWh.

Pagājušās nedēļas laikā Baltijā elektrostacijas saražoja 73% no Baltijā nepieciešamās elektroenerģijas. Visvairāk elektroenerģijas importēja Lietuva - 69% no kopējā patēriņa. Latvija pagājušā nedēļā importēja 7% no kopējā elektroenerģijas patēriņa, bet Igaunija saražoja par 4% vairāk elektroenerģijas, nekā patērēja.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra