Vidējā elektroenerģijas tirgus cena Latvijā un Lietuvā pagājušā nedēļā pieauga par 4%, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu, sasniedzot 43,51 eiro/MWh, informē AS Latvenergo. 

Nelielo cenu kāpumu veicināja par 7% mazāka elektroenerģijas importam pieejamā jauda no Igaunijas un Krievijas. Kopumā Latvijā un Lietuvā cenas pagājušajā nedēļā svārstījās no 10,25 eiro/MWh līdz 85,02 eiro/MWh.

Igaunijā pagājušajā nedēļa vidējā elektroenerģijas tirgus cena biržā, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu samazinājās par 6%, līdz 30,59 eiro/MWh. Cenu lejupslīdi Igaunijā ietekmēja līdzvērtīgs 6% kritums Somijas elektroenerģijas cenās. Pagājušonedēļ laikā tās svārstījās no 3,49 eiro/MWh līdz 59.04 eiro/MWh.

Pagājušās nedēļas laikā Baltijā elektrostacijas saražoja 72% no Baltijā nepieciešamās elektroenerģijas. Visvairāk elektroenerģijas importēja Lietuva - 56% no kopējā patēriņa. Latvija pagājušā nedēļā importēja 44% no kopējā elektroenerģijas patēriņa, bet Igaunija saražoja par 22% vairāk elektroenerģijas nekā patērēja. 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra