Vidējā elektroenerģijas tirgus cena Latvijā un Lietuvā pagājušā nedēļā pieauga par 5%, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu, un sasniedza 46,36 eiro/MWh, informē AS Latvenergo.

Cenu pieaugumu pamatā veicināja par 23% mazāks elektroenerģijas importam pieejamās jaudas pārvades kapacitātes apjoms no Igaunijas. Jau otro nedēļu pēc kārtas cenu pīķi vairs netika novēroti, un kopumā Latvijā un Lietuvā elektroenerģijas cenas svārstījās no 22,24 eiro/MWh līdz 69,97 eiro/MWh. Cenas līmeni nodrošināt palīdzēja Rīgas termoelektrostacijas, kas apstākļos, kad Daugavā ir zema pietece, saražoja valsts elektroapgādei pietiekamu elektroenerģijas apjomu.

Savukārt Igaunijā pagājušajā nedēļa vidējā elektroenerģijas tirgus cena biržā samazinājās par 1%, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu, un noslīdēja līdz 36,57 eiro/MWh. Cenu lejupslīdi veicināja tirgus cenu samazināšanās Somijā, taču cenas abās valstīs saglabājās vienādas vien 70% no kopējā stundu skaita, jo līdz ar nelieliem remontdarbiem pieejamā jaudas pārvades kapacitāte no Somijas uz Igauniju bija 805 MW, salīdzinot ar 940 MW pēdējos trīs mēnešus. Kopumā cenas Igaunijā svārstījās no 19,40 eiro/MWh līdz 69,97 eiro/MWh.

Pagājušās nedēļas laikā Baltijā elektrostacijas saražoja 70% no Baltijā nepieciešamās elektroenerģijas. Visvairāk elektroenerģijas importēja Lietuva - 76% no kopējā patēriņa. Latvija pagājušā nedēļā importēja 7% no kopējā elektroenerģijas patēriņa, bet Igaunija saražoja par 1% vairāk elektroenerģijas nekā patērēja.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra