Vidējā elektroenerģijas tirgus cena Latvijā un Lietuvā pagājušā nedēļā samazinājās līdz 45,54 EUR/MWh, kas bija par 12% mazāk nekā nedēļu iepriekš, informē Latvenergo. 

Kopumā Latvijā un Lietuvā cenas pagājušajā nedēļā svārstījās no 8,4 EUR/MWh līdz 58,56 EUR/MWh. Cenu lejupslīdi veicināja gan par 10% lielāks saražotās elektroenerģijas apjoms Lietuvā, gan arī par 25% lielāka elektroenerģijas importam pieejamā kopējā pārvades jaudas kapacitāte no Igaunijas, Krievijas un Baltkrievijas.

Savukārt, Igaunijā pagājušajā nedēļa vidējā elektroenerģijas tirgus cena biržā pieauga par 12%, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu, un sasniedza 36,52 EUR/MWh. Cenu kāpumu Igaunijā veicināja līdzvērtīgs elektroenerģijas cenu kāpums Somijā, kur cenas arī pieauga par 12%, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu. Igaunijā cenas pagājušajā nedēļā svārstījās no 7,92 EUR/MWh līdz 58,56 EUR/MWh. Stundu skaits, kad cenas Latvijā un Igaunijā ir vienādas, nedēļas laikā pieauga līdz augstākajam punktam pēdējo trīs mēnešu laikā – 42%.

Pagājušās nedēļas laikā Baltijā elektrostacijas saražoja 78% no Baltijā nepieciešamās elektroenerģijas. Visvairāk elektroenerģijas importēja Lietuva - 61% no kopējā patēriņa. Latvija pagājušā nedēļā importēja 26% no kopējā elektroenerģijas patēriņa, bet Igaunija saražoja par 35% vairāk elektroenerģijas nekā patērēja. 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra