Vidējā elektroenerģijas tirgus cena Latvijā un Lietuvā pagājušā nedēļā bija 51,95 EUR/MWh, kas bija par 14% vairāk nekā nedēļu pirms tam, liecina AS Latvenergo dati.

Kopumā Latvijā un Lietuvā cenas pagājušajā nedēļā svārstījās no 9,06 EUR/MWh līdz 77,14 EUR/MWh. Cenu pieaugumu veicināja gan par 13% zemāka elektroenerģijas importam pieejamā jaudas kapacitāte no Krievijas un Baltkrievijas, gan arī vispārējs elektroenerģijas cenu kāpums Skandināvijā.

Savukārt Igaunijā pagājušajā nedēļa vidējā elektroenerģijas tirgus cena biržā pieauga par 26%, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu, un sasniedza 32,74 EUR/MWh. Straujo cenu kāpumu Igaunijā veicināja līdzvērtīgs elektroenerģijas cenu kāpums Somijā, kur cenas palielinājās par 28%, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu, līdz ar remontdarbiem jaudas starpsavienojumos un sliktākiem meteoroloģiskajiem apstākļiem nekā sākotnēji prognozēts. Igaunijā cenas pagājušajā nedēļā svārstījās no 5,77 EUR/MWh līdz 77,14 EUR/MWh. Vidējā importa pieejamā kapacitāte no Somijas uz Igauniju pagājušajā nedēļā bija 940 MW, stundu skaits, kad elektroenerģijas cenas Somijā ir vienādas ar elektroenerģijas cenām Igaunijā, bija 100%. Savukārt līdz 18% palielinājās stundu skaits, kad cenas Latvijā un Igaunijā ir vienādas.

Pagājušās nedēļas laikā Baltijā elektrostacijas saražoja 71% no Baltijā nepieciešamās elektroenerģijas. Visvairāk elektroenerģijas importēja Lietuva - 67% no kopējā patēriņa. Latvija pagājušā nedēļā importēja 18% no kopējā elektroenerģijas patēriņa, bet Igaunija saražoja par 12% vairāk elektroenerģijas nekā patērēja.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra