Vidējā elektroenerģijas tirgus cena Latvijā un Lietuvā pagājušā nedēļā pieauga par 18%, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu, sasniedzot 48,16 eiro/MWh, informē AS Latvenergo.

Cenu kāpumu veicināja par 15% mazāka elektroenerģijas importam pieejamā jauda no Igaunijas, kā arī 14% samazinājums Lietuvas saražotās elektroenerģijas apjomā, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu. Kopumā Latvijā un Lietuvā cenas pagājušajā nedēļā svārstījās no 11,97 eiro /MWh līdz 85,05 eiro /MWh.

Savukārt Igaunijā pagājušajā nedēļa vidējā elektroenerģijas tirgus cena biržā palielinājās par 2%, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu, pieaugot līdz 31,09 eiro /MWh. Cenu pieaugumu Igaunijā sekmēja līdzvērtīgs 2% cenu kāpums Somijas elektroenerģijas tirgū, jo stabila pārvades jaudas starpsavienojumu darbība starp Somiju un Igauniju nodrošināja, ka elektroenerģijas cenas Somijā un Igaunijā saglabājās identiskas visās stundās jau trešo nedēļu pēc kārtas. Pagājušās nedēļas laikā tās svārstījās no 11,17 eiro /MWh līdz 65,54 eiro/MWh.

39. nedēļā Baltijas elektrostacijas saražoja 72% no Baltijā nepieciešamās elektroenerģijas. Visvairāk elektroenerģijas importēja Lietuva - 63% no kopējā patēriņa. Latvija pagājušā nedēļā importēja 37% no kopējā elektroenerģijas patēriņa, bet Igaunija saražoja par 24% vairāk elektroenerģijas nekā patērēja.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra