Vidējā elektroenerģijas tirgus cena Latvijā un Lietuvā pagājušā nedēļā samazinājās līdz 42,09 eiro/MWh, kas bija par 5% mazāk nekā nedēļu pirms tam, informē Latvenergo.

Elektroenerģijas cenas samazināšanos veicināja par 14% lielāka elektroenerģijas importam pieejamā pārvades jaudas kapacitāte no Igaunijas, kas tādējādi palielināja lētākās Skandināvijas elektroenerģijas apjomu vietējā tirgū. Vienlaicīgi elektroenerģijas tirgus cenu stabilizāciju veicināja arī Rīgas termoelektrostacijas, nodrošinot, ka tirgus cenas pīķa stundās nepārsniedz ražošanas pašizmaksu, tādējādi samazinot kopējās elektroenerģijas izmaksas patērētājiem. Kopumā Latvijā un Lietuvā cenas pagājušajā nedēļā svārstījās no 10,02 eiro/MWh līdz 55,81 eiro/MWh.

Savukārt Igaunijā pagājušajā nedēļā vidējā elektroenerģijas tirgus cena biržā samazinājās par 9%, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu, un sasniedza 32,10 eiro/MWh, svārstoties starp 3,43 eiro/MWh līdz 55,81 EUR/MWh. Cenu lejupslīdi Igaunijā veicināja elektroenerģijas cenu samazinājums Somijā, kur cenas samazinājās par 8%, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu.

Pagājušās nedēļas laikā Baltijā elektrostacijas saražoja 76% no Baltijā nepieciešamās elektroenerģijas. Visvairāk elektroenerģijas importēja Lietuva - 64% no kopējā patēriņa. Latvija pagājušā nedēļā importēja 32% no kopējā elektroenerģijas patēriņa, bet Igaunija saražoja par 36% vairāk elektroenerģijas nekā patērēja.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra