Vidējā elektroenerģijas tirgus cena Latvijā un Lietuvā pagājušā nedēļā samazinājās par 15%, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu, sasniedzot zemāko atzīmi kopš šī gada jūnija – 39,69 eiro/MWh, informē AS Latvenergo.

Cenu lejupslīdi pamatā veicināja vispārējs cenu kritums Skandināvijā un salīdzinoši silti laika apstākļi, kā rezultātā elektroenerģijas patēriņš Lietuvā un Latvijā samazinājās par 2%, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu. Papildu efektu deva arī 33% pieaugums saražotās elektroenerģijas apjomā Lietuvā, kā arī par 15% augstāka pieejamā elektroenerģijas pārvades jaudas kapacitāte no Baltkrievijas.

Elektroenerģijas cenas Latvijā un Lietuvā kopumā svārstījās no 4,1 eiro/MWh līdz 64,97 eiro/MWh.

Savukārt Igaunijā pagājušajā nedēļā vidējā elektroenerģijas tirgus cena biržā samazinājās par 19%, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu, un sasniedza 27,65 eiro/MWh – zemākais līmenis kopš šī gada augusta. Cenu lejupslīdi Igaunijā pilnībā noteica līdzvērtīgs cenu kritums Somijas elektroenerģijas cenās, un cenas abās valstīs saglabājās identiskas visās stundās, pateicoties stabilajai pārvades jaudas starpsavienojuma darbībai, nodrošinot 1000 MW kapacitāti no Somijas uz Igauniju jau ceturto nedēļu pēc kārtas. Kopumā elektroenerģijas cenas Somijā un Igaunijā svārstījās no 3,64 eiro/MWh līdz 64,97 eiro/MWh.

Pagājušās nedēļas laikā Baltijā elektrostacijas saražoja 79% no Baltijā nepieciešamās elektroenerģijas. Visvairāk elektroenerģijas importēja Lietuva - 57% no kopējā patēriņa. Latvija pagājušā nedēļā importēja 18% no kopējā elektroenerģijas patēriņa, bet Igaunija saražoja par 18% vairāk elektroenerģijas nekā patērēja.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra