Vidējā elektroenerģijas tirgus cena Latvijā un Lietuvā pagājušā nedēļā samazinājās līdz 44,48 EUR/MWh, kas bija par 2% mazāk nekā nedēļu pirms tam, informē AS Latvenergo.

Cenu lejupslīdi veicināja gan par 7% lielāks saražotās elektroenerģijas kopējais apjoms Latvijā un Lietuvā, gan arī par 22% lielāka elektroenerģijas importam pieejamā kopējā pārvades jaudas kapacitāte no Igaunijas un Baltkrievijas. Tikmēr būtisku lomu elektroenerģijas tirgus cenu stabilizēšanā ieņēma Rīgas termoelektrostacijas, kas, strādājot kondensācijas režīmā, nodrošināja, ka tirgus cenas pīķa stundās nepārsniedz šī režīma pašizmaksu, tādējādi samazinot kopējās elektroenerģijas izmaksas patērētājiem. Kopumā Latvijā un Lietuvā cenas pagājušajā nedēļā svārstījās no 12,59 EUR/MWh līdz 70,02 EUR/MWh.

Savukārt, Igaunijā pagājušajā nedēļa vidējā elektroenerģijas tirgus cena biržā samazinājās par 4%, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu, un sasniedza 35,18 EUR/MWh. Cenu lejupslīdi Igaunijā veicināja identisks elektroenerģijas cenu samazinājums Somijā, kur cenas arī samazinājās par 4%, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu. Igaunijā cenas pagājušajā nedēļā svārstījās no 9,31 EUR/MWh līdz 70,02 EUR/MWh.

Pagājušās nedēļas laikā Baltijā elektrostacijas saražoja 79% no Baltijā nepieciešamās elektroenerģijas. Visvairāk elektroenerģijas importēja Lietuva - 62% no kopējā patēriņa. Latvija pagājušā nedēļā importēja 25% no kopējā elektroenerģijas patēriņa, bet Igaunija saražoja par 39% vairāk elektroenerģijas nekā patērēja.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra