Vidējā elektroenerģijas tirgus cena Latvijā un Lietuvā pagājušā nedēļā pieauga par 6%, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu, sasniedzot 42,64 eiro/MWh, informē VAS Latvenergo.

Cenu kāpumu noteica gan 10% samazinājums Lietuvas izstrādātās elektroenerģijas apjomā, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu, gan par 20% mazāka elektroenerģijas importam pieejamā jaudas pārvades kapacitāte no Baltkrievijas. Kopumā pagājušonedēļ elektroenerģijas cenas Latvijā un Lietuvā svārstījās no 18,07 eiro/MWh līdz 61,76 eiro/MWh.

Tikmēr Igaunijā pagājušajā nedēļa vidējā elektroenerģijas tirgus cena biržā sasniedza 30,07 eiro/MWh, kas bija par 1% vairāk kā iepriekšējā nedēļā. Cenu kāpumu Igaunijā noteica līdzvērtīgs elektroenerģijas cenu pieaugums Somijas elektroenerģijas tirgū, un cenas abās valstīs saglabājas identiskas 99% no kopējā stundu skaita, pateicoties stabilajai pārvades jaudas starpsavienojuma darbībai, nodrošinot 1000 MW kapacitāti no Somijas uz Igauniju jau sesto nedēļu pēc kārtas. Kopumā elektroenerģijas cenas Somijā un Igaunijā svārstījās no 7,75 eiro/MWh līdz 61,76 eiro/MWh.

Pagājušās nedēļas laikā Baltijā elektrostacijas saražoja 77% no Baltijā nepieciešamās elektroenerģijas. Visvairāk elektroenerģijas importēja Lietuva - 66% no kopējā patēriņa. Latvija pagājušā nedēļā importēja 6% no kopējā elektroenerģijas patēriņa, bet Igaunija saražoja par 12% vairāk elektroenerģijas nekā patērēja.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra