Vidējā elektroenerģijas tirgus cena Latvijā un Lietuvā pagājušā nedēļā samazinājās par 15%, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu, un noslīdēja 43,99 eiro/MWh, informē AS Latvenergo.

Elektroenerģijas cenu kritumu noteica divi faktori - par 38% augstāks elektroenerģijas importam pieejamās jaudas pārvades kapacitātes daudzums uz Lietuvas-Baltkrievijas robežas un Latvijā saražotās elektroenerģijas pieaugums par 24%. Cenu samazinājumu nodrošināja arī Rīgas termoelektrostaciju jaudu pilnvērtīga atgriešanās apritē pēc plānotu remontu veikšanas, kas stabilizēja elektroenerģijas cenu līmeni un mazināja cenu pīķus. Kopumā Latvijā un Lietuvā elektroenerģijas cenas svārstījās no 23,54 eiro/MWh līdz 69,99 eiro/MWh.

Savukārt Rīgas TEC izstrādātā siltumenerģija, kas tiek pārdota AS Rīgas Siltums tālākai realizācijai Rīgas siltumapgādē, oktobrī ir tikusi realizēta par vidēji 32% zemāku cenu nekā iepriekšējā gadā.

Igaunijā pagājušajā nedēļa vidējā elektroenerģijas tirgus cena biržā pieauga par 11%, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu, un vidēji bija 37,1 eiro/MWh. Cenu kāpumu veicināja augstāks cenu līmenis Skandināvijā, kur elektroenerģijas cenas pieauga par 10%. Cenu līmenis abās valstīs saglabājās vienāds 69% no kopējā stundu skaita un kopumā cenas Igaunijā svārstījās no 22,86 eiro/MWh līdz 69,99 eiro/MWh.

Pagājušās nedēļas laikā Baltijā elektrostacijas saražoja 68% no Baltijā nepieciešamās elektroenerģijas. Visvairāk elektroenerģijas importēja Lietuva - 78% no kopējā patēriņa. Latvija pagājušā nedēļā importēja 12% no kopējā elektroenerģijas patēriņa, bet Igaunija saražoja par 5% vairāk elektroenerģijas nekā patērēja.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra