Poligrāfijas klientu izaugsmes temps dzen uz priekšu arī biroja un poligrāfijas papīra vairumtirgotāju SIA Papyrus

Tā DB atzīst SIA Papyrus valdes loceklis Ilmārs Lipskis. Pēdējos piecos gados uzņēmumam ir izdevies pakāpeniski kāpināt apgrozījumu – no vairāk nekā septiņiem miljoniem eiro 2009. gadā līdz 12 miljoniem eiro 2014. gadā, kas ļāvis tam iekļūt DB un Lursoft veidotajā straujāk augošo kompāniju jeb Gazeļu sarakstā.

Līdz ar digitalizācijas attīstību pasaulē papīra patēriņš samazinās. Baltijas valstis ir vienas no retajām, kurās ir vērojama poligrāfijas tirgus izaugsme. Labvēlīgo situāciju nodrošina pašmāju poligrāfijas uzņēmumi, kas, investējot modernās iekārtās, spējuši palielināt savas jaudas, pārorientēties no vietējā uz eksporta tirgu. «Teorētiski vietējais papīra patēriņš pieaug, bet praktiski viss aizplūst uz ārvalstīm. Dažiem poligrāfijas uzņēmumiem eksporta apjoms sasniedzis 99%,» situāciju tirgū raksturo I. Lipskis. Papyrus klientu lokā 85% ir poligrāfijas uzņēmumi, 15% – biroja preču vairumtirgotāji.

Ietaupa un attīstās

SIA Papyrus ir Zviedrijas uzņēmuma Papyrus AB meitas uzņēmums. Grupā ietilpst 20 uzņēmumi jeb vairumtirgotāji visā Eiropā. «Mātes kompānijas atbalsts bija svarīgs krīzes laikā, kad mums bija nepieciešami finanšu līdzekļi, lai veiktu pārmaiņas. Ja mēs būtu vietējais uzņēmums, tad tas būtu grūti izdarāms. Spēcīgā aizmugure ir arī svarīga situācijās, kad notiek sarunas ar piegādātājiem. Grupai pārrunās ir lielāks spēks, un ar tās atbalstu vieglāk varam pildīt savus solījumus sadarbības partneriem un piegādāt tādu produkcijas apjomu, kāds nepieciešams. Ja skatāmies globāli, tad Latvijas papīra patēriņš, salīdzinot ar citām Eiropas valstīm, ir niecīgs,» teic I. Lipskis.

Viņš pats uzņēmumam pievienojās 2007. gadā, īsi pirms Latvijā sākās ekonomikas lejupslīde. 2009. gadā viņš izvēlējās kardināli mainīt uzņēmuma darbības principus.

Visu rakstu Vienā vilcienā ar poligrāfijas nozari lasiet 17. jūnija laikrakstā Dienas Bizness.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra