Aizvadītājā nedēļā Smiltenes tehnikuma viesstudenti paralēli mācībām iepazinās ar interesantākajiem un veiksmīgākajiem tuvāko novadu uzņēmumiem, vēsta reģionālais medijs Ziemeļlatvija.

Vispirms visi devās uz Very Berry Apes novada Gaujienas pagastā.

Lielu sajūsmu izpelnījās arī Vijciema čiekurkaltes apmeklējums Valkas novada Vijciema pagastā. Ursprungas lauksaimniecības skolas audzēkņi dzimtenē bija apguvuši mežkopības kursu, taču praksē pirmoreiz redzēja čiekuru apstrādes cikla demonstrāciju. Vijciemniekiem patiesi iemesls justies lepniem, viņu čiekurkalte iekļauta Eiropas kultūras mantojuma sarakstā, jo tā ir vienīgā vieta Eiropā un pasaulē, kur var uzzināt un redzēt dabā, kā sēklu ieguve notikusi agrāk un, kā no čiekuriem tiek iegūtas sēklas jaunu mežu sēšanai, norāda Ziemeļlatvija.

Pie tam, izmantojot vairāk nekā 100 gadus vecas, ļoti oriģinālas iekārtas. Tāpat nākamie lauksaimnieki ar lielu interesi apmeklēja moderno Smiltenes tehnikuma absolventa Ingara Čakārņu govju fermu Vijciema pagastā un iepazinās ar Smiltenes novada lepnumu – z/s Rožkalni un tā saimnieka Ivara Ādamsona veiksmes stāstu.

Z/s Muižnieki saimniece Gunta Muižniece Blomes pagastā ciemiņiem galdā cēla ekskluzīvos kazas piena produktus un iepazīstināja ar vienu no Latvijā lielākajām kazu audzētavām, ciemiņiem tika dota iespēja piedalīties arī kazu slaukšanā un barošanā.

Kalēja Jāņa Keiseļa darbnīcā Blomē katrs izkala savu laimes naglu un pēc tam visi devās ķert prieka hormonus uz Beverīnas novadu, kur šokolādes gardumu ražotnē R CHOCOLATE uzklausīja uzņēmuma saimnieces Raisas Jablonskas veiksmes stāstu. Jaunieši šokolādes darbnīcā izveidoja arī paši savas šokolādes figūriņas.

Sestdien vienmēr atsaucīgie lauku māju Kalbakas saimnieki ciemiņiem atveda velosipēdus un visi aizbrauca iepazīties ar leģendām apvīto Cērtenes pilskalnu. Svētdienas vakarā ilgi virs Smiltenes debesīm lidinājās Ivara Ādamsona lidmašīna – uzticamais tehnikuma sadarbības partneris vizināja viesstudentus.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra