Par vēja enerģijas attīstītāja un ražotāja Winergy jauno investoru ir kļuvis ASV investors Devons Arčers, informē kompānijas pārstāvji.

Devons Arčers nesen kļuva arī par AS Norvik Banka mazākuma akcionāru. Vienošanās nosacījumi paredz, ka Devona Arčera pārvaldībā esošs uzņēmums no Indreka Kuivallika iegādājas vairākuma līdzdalību Winergy. Jaunais investors ar Norvik Banku ir noslēdzis vienošanos par kredītu, kuri iepriekš tika izsniegti Winergy vēja parka attīstībai, restrukturizāciju.

Winergy, kas pārvalda lielāko vēja enerģijas ražotni Latvijā, fokusēsies uz vēja parka tālāku attīstību, lai palielinātu tā jaudu no pašreizējiem 20,7 MW līdz aptuveni 56 MW, kā arī plāno uzbūvēt vēl vienu līdzīga izmēra ražotni, ar 50 megavatu ražošanas jaudu.

Norvik Banka un Indreks Kuivalliks paziņojis arī par izlīgumu attiecībā uz visiem strīdiem, kuros iesaistīts Winergy, kas ir daļa no D. Arčera panāktās vienošanās. Līdz ar to Norvik Banka vairs neuztur nekādas prasības pret Kuivalliku, viņa uzņēmumiem un sadarbības partneriem, bet Kuivalliks ir piekritis izbeigt starptautisko investīciju prasību pret Latvijas valsti.

Vienošanās, kas pieliek punktu virknei ar Winergy saistītu ieilgušu strīdu, un pilnībā atrisina visas savstarpējās pretenzijas, ir abu pušu darba rezultāts, kam pamatā ir rūpīga Winergy projekta vēstures un bankas iesaistīšanās atjaunojamā enerģijas biznesā analīze.

Pušu nesaskaņas sākās 2009. – 2010. gados, un noveda pie savstarpējām apsūdzībām un prasībām. Puses cer, ka izlīguma vienošanās ļaus ātri izbeigt visas atlikušās tiesvedības, kas saistītas ar pušu iepriekšējām domstarpībām, kā arī vairos uzticību Latvijas uzņēmējdarbības videi.

Puses ir vienojušās atturēties no turpmākiem komentāriem attiecībā uz noslēgto vienošanos.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra