Lielākā zemo izmaksu lidsabiedrība Centrāleiropā un Austrumeiropā Wizz Air šodien paziņoja, ka pēc konkursa atlases procesa ir parakstījusi saprašanās memorandu ar Airbus SAS par 110 lidmašīnu Airbus A321neo iegādi ar piegāžu sākumu 2019. gadā, informē uzņēmuma pārstāvji.

Saprašanās memorands paredz arī nesaistītas tiesības Wizz Air iegādāties papildu 90 lidmašīnas A321neo. Jaunās lidmašīnas gan aizstās pašreizējos gaisa kuģus, kad tie tiks nodoti atpakaļ iznomātājiem, gan nodrošinās papildu iespējas Wizz Air tālākai izaugsmei. Saskaņā ar saprašanās memorandu Wizz Air ir tiesības noteiktu skaitu lidmašīnu A321neo aizstāt ar Airbus A320neo, ja nākotnē tas būs nepieciešams. Šī vienošanās arī noteic, ka Wizz Air atceļ desmit A320ceo saimes lidmašīnu pasūtījumu, kuras saskaņā ar pašreizējo Wizz Air un Airbus SAS pirkuma līgumu bija paredzēts piegādāt 2018. gadā.

Pašreizējās cenās saprašanās memoranda vērtība par noteikti pasūtītajām lidmašīnām pārsniedz 12,5 miljardus ASV dolāru, taču tiks piešķirtas atlaides. Pasūtījums tiks izpildīts pēc Wizz Air valdes saprašanās memoranda noteikumu galīgā apstiprinājuma, sekmīgām galīgā pirkšanas līguma sarunām un sekojoša Wizz Air akcionāru apstiprinājuma.
«Mēs izskatījām dažādas iespējas attiecībā uz šo pasūtījumu, bet Airbus nāca ar vislabāko kopējo lidmašīnu, izmaksu efektivitātes, atbalsta un cenas kombināciju, tāpēc bija loģiski, ka mēs turpinām mūsu ilgstošo sadarbību, turpinot paplašināt savu tirgu Eiropā un ārpus tās,» sacīja Wizz Air vadītājs Jožefs Vāradi. «Ar šīm jaunajām lidmašīnām mūsu darbības izmaksas arī turpmāk būs ievērojami zemākas, kas tiek panākts ar inovācijām salonā, jaunākajām dzinēju tehnoloģijām un efektivitātes uzlabojumiem.»

«Uzņēmums jau nesen uzsvēra, ka mums ir iespaidīgas un pamatotas izaugsmes iespējas Centrāleiropā un Austrumeiropā, kur IKP pieauguma rādītāji ievērojami pārsniedz minētos rādītājus vairāk nobriedušajos Rietumeiropas tirgos un pieprasījums pēc lidojumiem pieaug,» Jožefs Vāradi turpināja. «Mūsu 110 lidmašīnu A321neo pasūtījums būs pamats tam, lai mēs ilgtermiņā turpinātu stabili paplašināties, spētu joprojām piedāvāt zemas cenas klientiem Centrāleiropā un Austrumeiropā, kā arī ārpus tās un veicinātu pārliecinošu izaugsmi arī nākamajā desmitgadē.»

«Mūsu pabeigtais pasūtījums ietvers jauno A321neo Airbus Cabin Flex konfigurāciju ar 239 sēdvietām, kas atbilst 18 collu komforta standartam,» Jožefs Vāradi piebilda. «Šī neo (new engine option) saime nodrošina ievērojami zemākas ekspluatācijas izmaksas un degvielas patēriņa samazinājumu, kas tieši ietekmēs mūsu pamatizmaksas.»

Wizz Air ir pieņēmusi 61 Airbus A320 no kopumā pasūtītajām 112 lidmašīnām, kas ietver 27 augsta blīvuma A321s, kuru piegāde sāksies novembrī. Atlikušās 41 lidmašīnas, kas paliek pasūtījumā pēc 10 lidmašīnu pasūtījuma atcelšanas jaunajā pasūtījumā, piegāde turpināsies līdz 2018. gada vidum.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra