Zemgales apvienotais biznesa inkubators (ZABI), kas savu darbību uzsāka aprīļa vidū Jelgavā un Dobelē, uzņēmis jau vairāk nekā 20 jaunus uzņēmumus, kas ir jaunāki par diviem gadiem un pārstāv ražošanas un pakalpojumu sniegšanas sfēras, informē inkubatora pārstāvji.

Inkubators nodrošinās nepieciešamo atbalsta finansējumu uzņēmumiem, kuri attīstīs ļoti dažādas idejas, tostarp informācijas tehnoloģiju projektu, pārtikas ražošanu, apģērbu dizainu, augstās tehnoloģijas, lauksaimniecības iekārtu pielāgošanu un uzstādīšanu, mēbeļu dizaina līniju. ZABI turpina izskatīt pieteikumus un uzņemt jaunos uzņēmumus, lai palīdzētu attīstīties un nodrošinātu reģionā papildu darba vietas.

«Pirmajā mēnesī strādājām ļoti intensīvi, lai piesaistītu inovatīvus uzņēmumus ar augstu attīstības un dzīvotspējas potenciālu. Mums svarīgi, ka deg acis savu projektu realizēšanā, taču vienlīdz svarīgs ir biznesa pamatojums, aprēķini, kā arī izpratne par tirgu,» pauž Mārcis Vāvere, aicinot ZABI pievienoties arī tiem uzņēmumiem, kuri jau tūlīt saņems jeb jau saņēmuši finansējumu, piemēram, no Latvijas attīstības finanšu institūcijas Altum vai riska kapitāla fondiem, jo tādējādi iespējams vēl palielināt atbalstu, saņemot to arī par grāmatvedību, sekretariātu, biroja telpām, konsultācijām.

ZABI darbu uzsāka aprīļa vidū un izveidots Eiropas Reģionālā attīstības fonda ietvaros programmā Biznesa inkubatoru attīstība Latvijā. Atbalsta finansējums pieejams Zemgales jaunajiem uzņēmējim, kā arī tiem, kuri vēlas paplašināties šajā novadā. Inkubatora mērķis ir veicināt jaunu, dzīvotspējīgu un konkurētspējīgu uzņēmumu veidošanos un attīstību Latvijas reģionos, nodrošinot tos ar augstas kvalitātes pakalpojumiem un konsultācijām. Šajā programmā var piedalīties ikviens mikro, mazais vai vidējais uzņēmums, kas ir jaunāks par diviem gadiem

Zemgales apvienoto biznesa inkubatoru veido SIA Energo consult, kas dibināts 2010.gadā, nodrošinot projektu izstrādi, realizāciju un finanšu piesaistīšanu.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra