Dienas Bizness

 • 28 piektdiena,
  oktobris

  Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8916

  USD: 1.0927

Tehnoloģijas

100 eiro stundā par zombiju tīklu

IT drošības biļeteni (piem. Oxygen) līdz šim neskaitāmas reizes jau ir brīdinājuši par interneta tārpu (worms) radītajiem draudiem neaizsargātajām datorsistēmām, no kurām ievērojamu daļu veido mājas datori. Ja šādi datori tiek inficēti, ļaunprātīgs lietotājs, izmantojot šo tārpu piedāvātās iespējas, inficētos datorus var lietot kā placdarmu, no kura tiek sūtīti gigantiski t.s. drazu pasta (spam) apjomi, vai arī tos izmantot, lai no lietotājiem izkrāptu kredītkaršu numurus un internetbanku pieejas kodus.

Viens no šādiem piemēriem ir tārps Gaobot.OD - pēc palaišanas datorā, tas pieslēdzas "pļāpu" (IRC) serverim, un gaida tālākos rīkojumus - respektīvi kļūst par neredzama "datortīkla" (botnet) sastāvdaļu.

Speciālisti lēš, ka vienā šādā "tīklā" vienlaikus atrodas 10 - 30 tūkst. datoru. Diezgan izplatīta kļuvusi šādu "tīklu" iznomāšana - nomas maksa par šādu "zombiju" tīklu nepārsniedzot 100 eiro stundā.

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

Apple paaugstina cenas Lielbritānijā

Apple paaugstina cenas Lielbritānijā  1

Kompānija Apple paaugstinājusi klepjdatoru un galddatoru cenas Lielbritānijā par simtiem mārciņu, ziņo BBC. Ceturtdien kompānija nāca klajā ar jauniem Macbook Pro klēpjdatoriem, kuru cenas ir līdzīgas kā ASV (pēc valūtas konvertēšanas un...

Reklāma