Dienas Bizness

 • 23 ceturtdiena,
  februāris

  Haralds, Almants

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8445

  USD: 1.0513

Tehnoloģijas

100 eiro stundā par zombiju tīklu

IT drošības biļeteni (piem. Oxygen) līdz šim neskaitāmas reizes jau ir brīdinājuši par interneta tārpu (worms) radītajiem draudiem neaizsargātajām datorsistēmām, no kurām ievērojamu daļu veido mājas datori. Ja šādi datori tiek inficēti, ļaunprātīgs lietotājs, izmantojot šo tārpu piedāvātās iespējas, inficētos datorus var lietot kā placdarmu, no kura tiek sūtīti gigantiski t.s. drazu pasta (spam) apjomi, vai arī tos izmantot, lai no lietotājiem izkrāptu kredītkaršu numurus un internetbanku pieejas kodus.

Viens no šādiem piemēriem ir tārps Gaobot.OD - pēc palaišanas datorā, tas pieslēdzas "pļāpu" (IRC) serverim, un gaida tālākos rīkojumus - respektīvi kļūst par neredzama "datortīkla" (botnet) sastāvdaļu.

Speciālisti lēš, ka vienā šādā "tīklā" vienlaikus atrodas 10 - 30 tūkst. datoru. Diezgan izplatīta kļuvusi šādu "tīklu" iznomāšana - nomas maksa par šādu "zombiju" tīklu nepārsniedzot 100 eiro stundā.

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

FOTO: Atklāj Latvijas zinātnes megaprojektu

FOTO: Atklāj Latvijas zinātnes megaprojektu    4

Piedaloties Eiropas Komisijas pārstāvjiem, Latvijas amatpersonām, ārvalstu sadarbības partneriem un viesiem, kā arī projekta realizētājiem – Cietvielu fizikas institūta darbiniekiem, koleģiālā un pozitīvā atmosfērā tika atklāts līdz šim...

Reklāma