Datoru Drošības Tehnoloģijas, kas pārstāv Kaspersky Lab informē, ka Virdžīnijas štata Augstākā tiesa diviem ASV pilsoņiem piespriedusi 20 gadus brīvības atņemšanas par surogātpasta (spam) izplatīšanu.

Džeremijs Džeins un Ričards Ratovskis veiksmīgi nodarbojās ar nelikumīgu liela apjoma nevēlama elektroniskā pasta un reklāmas Interneta sūtījumu izsūtīšanu. Piemēram, laika periodā no 11. jūlija līdz 11. augustam pienāca vairāk nekā 100 tūkstoši e-pasta lietotāju sūdzību par spamu, ko sūtījuši šie cilvēki. Bet laikā no 1. līdz 3. decembrim šie hakeri nosūtīja vairāk kā 10 tūkstošus ziņojumu. Divi Ziemeļkalifornijas iedzīvotāji imitēja gan svešus, gan arī izdomāja savus sūtījumus.

Ziņojumu apjoms un mēģinājums slēpt to īsteno identifikāciju izraisīja aizdomas, un tā noziedzniekus atklāja. Lietas izskatīšana Augstākajā tiesā beidzās ar spriedumu par 20 gadiem brīvības atņemšanas – atbilstoši štata antispama likumam, kas tika pieņemts 2003. gada 1. jūlijā.

Virdžīnijas štata ģenerālprokurors Džerijs Kilgors, kurš uzsāka izmeklēšanu, šo parādību noraksturoja kā «masveida spaminga operāciju, izmantojot America On Line (AOL) datortīklu no sava personīgā dzīvokļa - štāba štatā". Viņš paziņoja, ka ir grūti pateikt, kādi bijuši ienākumi, taču ar pārliecību var teikt, ka šī lieta bija ļoti ienesīga, un spriežot pēc visa, noziedzniekiem pilnīgi pietika dzīvošanai - legālajā biznesā viņi netika manīti.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra