ASV lidsabiedrība Delta Airlines saviem pilotiem iecerējusi iegādāties 11 tūkstošus Microsoft Surface 2 planšetdatoru, lai aizstātu lidojumu rokasgrāmatas un kartes.

Citas lidsabiedrības – American un United – līdzīgiem mērķiem iegādājas Apple iPad ierīces, vēsta USA Today. Lidsabiedrība Delta norāda, ka Microsoft Surface 2 planšetdatori palīdzēs ietaupīt gadā 13 miljonus ASV dolāru, samazinot degvielas un citas izmaksas.

Microsoft planšetdatori tiks izmantoti lidsabiedrības Boeing 757 un 767 gaisa kuģos. Delta plānu par Surface 2 iegādi un izmantošanu lidojumu laikā vēl jāapstiprina ASV Federālajai aviācijas administrācijai. Lidsabiedrība administrācijas atļauju cer saņemt vēl līdz šā gada beigām.

Viens no iemesliem, kādēļ kompānija izvēlējusies Microsoft ierīces saistīts ar to, ka tās iespējams vieglāk pielāgot gan darba, gan privātai lietošanai, pavēstījis Delta viceprezidents Stīvs Diksons (Steve Dickson). Lidsabiedrības piloti varēs uz planšetdatoriem izvietot personīgos failus, piemēram, fotogrāfijas, kā arī izmantot Delta izstrādāto programmatūru.

Kā vēl vienu plusu S. Diksons nosauca arī faktu, ka aviokompānijas apmācību un treniņu programmatūra ir piemērota darbam ar Windows operētājsistēmu, tādējādi lidsabiedrībai to nevajadzēs pārveidot. Augustā Delta jau pavēstīja, ka stjuarti saņems Windows viedtālruņus, kas atvieglos to darbu lidojuma laikā.

Db.lv jau vēstīja, ka Microsoft nākusi klajā ar papildinājumiem Surface planšetdatoru klāstā – Surface 2 un Surface Pro 2, tādējādi mēģinot iegūt kumosu no tirgus, kurā darbojas tādi giganti kā Apple un Samsung.

Planšetdatori aprīkoti ar uzlabotiem procesoriem un ekrāniem. Surface Pro 2 Microsoft apveltījusi ar Intel Core i5 Haswell procesoru, kas, kā apgalvo kompānija, jūtami uzlabos gan ierīces veiktspēju, gan arī tās baterijas darbības ilgumu. Ierīces aprīkotas arī ar uzlabotām fotokamerām. Microsoft jaunajiem planšetdatoru īpašniekiem piešķirs arī 200 GB lielu vietu savā mākoņskaitļošanas pakalpojumā Skydrive uz diviem gadiem. Ierīces tiks aprīkotas ar Windows 8.1. operētājsistēmu.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra