Dienas Bizness

 • 28 piektdiena,
  oktobris

  Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8916

  USD: 1.0927

Tehnoloģijas

Bezvadu tīklu drošība kļūst \"biezāka\"

Datortīklu komponenšu ražotājs Cisco Systems ir izveidojis pilnīgi jaunu drošības protokolu -WLAN Extensible Authentication Protocol-Flexible Authentication via Secure Tunneling (EAP-FAST), kas domāts, lai aizsargātu bezvadu datortīklus no mēģinājumiem iegūt lietotāja vārdu un paroli, "apšaudot" tīklu ar autorizācijas pieprasījumiem, mēģinot atrast lietotāja vārdu un paroli, kas sastāv no vienkāršiem vārdiem (brute force dictionary attack), piem. lietotājs Aivis, parole suns.

EAP-FAST darbības mehānisms ir šāds: starp lietotāju un bezvadu tīkla "bāzes staciju" tiek nodibināts kodēts drošs savienojums (secure, encrypted tunnel). Lielām kompānijām EAP-FAST ieviešana nozīmē zemākas izmaksas, jo nav nepieciešams izveidot atsevišķu serveru tīklu, kas nodrošina piekļuvi lokālajam bezvadu tīklam tām datorsistēmām, kurās tiek lietoti citi bezvadu lokālā tīkla (WLAN) drošības risinājumi, piemēram, Protected Extensible Authentication Protocol (PEAP).

Tomēr pat šādi drošības risinājumi nespēs paglābt tīklu no tiem lietotājiem, kas savu lietotāja vārdu un paroli uzraksta uz Post-It lapiņas, ko pielipina pie sava datora ekrāna. Tāpat jāatzīmē, ka parolēs kopā ar burtiem ir lietderīgi lietot gan ciparus, gan arī citas rakstzīmes (piemēram, *&$#_ u.tt.), kā arī tās regulāri nomainīt. Šajā gadījumā ļaunprātīgajam uzbrucējam paroles "atlaušana" sagādās pamatīgas galvassāpes, jo brute force dictionary attack ir lietderīga vienīgi tad, ja vārdi un paroles, ar kuriem uzbrucējs apšauda Jūsu WLAN, ir atrodami vārdnīcā.

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

Apple paaugstina cenas Lielbritānijā

Apple paaugstina cenas Lielbritānijā  1

Kompānija Apple paaugstinājusi klepjdatoru un galddatoru cenas Lielbritānijā par simtiem mārciņu, ziņo BBC. Ceturtdien kompānija nāca klajā ar jauniem Macbook Pro klēpjdatoriem, kuru cenas ir līdzīgas kā ASV (pēc valūtas konvertēšanas un...

Reklāma