Dienas Bizness

 • 26 trešdiena,
  aprīlis

  Alīna, Sandris, Rūsiņš

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8493

  USD: 1.0891

Tehnoloģijas

Liepājā atklāta lielākā 3D printēšanas klase Baltijā    7

Liepājas Raiņa 6.vidusskolā atklāta Baltijas valstīs lielākā 3D printēšanas klase ar deviņiem 3D printeriem, divām 3D modelēšanas heptiskām ierīcēm un diviem skeneriem 3D attēlu iegūšanai, kā arī nodrošināts 3D drukas materiāls nākamajiem diviem gadiem.

Ar šo 3D printeru klasi iecerēts palielināt skolēnu interesi par eksaktajiem mācību priekšmetiem un rasēšanu, jo būs iespējams piedāvāt apmācību, kas sākas ar digitālo modelēšanu un noslēdzas ar priekšmetu digitālu ražošanu, norāda Liepājas Raiņa 6.vidusskolas direktors Kārlis Strautiņš.

Iegādājoties deviņus 3D printerus, Liepājas Raiņa 6.vidusskola ir izpildījusi nosacījumus, lai kļūtu par MakerBot Starter Lab. Liepājas Raiņa 6.vidusskola ir pirmā vidusskola Skandināvijā un Centrāl un Austrumeiropas valstīs, kura saņems  MakerBot Starter Lab statusu.

MakerBot Eiropas, Tuvo austrumu un Āfrikas reģiona vadītājs Valtentīns Storcs (Valentin Storz) atklāšanas pasākumā norādīja izglītībai ir jāskrien vienā tempā ar tehnoloģiju attīstību laikā, kad pasaules vadošie ekonomisti norāda – 65% no skolniekiem, kuri uzsāk mācības, strādās jauna veida darbus, kas šobrīd vēl neeksistē.

V. Storcs uzskata, ka nndustrijas 4.0 ieviešanā nav lielas vai mazas valstis, bet ir ātras un lēnas valstis, tāpēc viņam ir prieks redzēt, ka Liepāja un Latvija ar darbiem pierāda, ka vēlas būt ātra valsts un būt piemērs citām valstīm reģionā.

Uzņēmuma Baltic3d.EU pārstāvis Didzis Dejus prognozē, ka piecu gadu laikā vairumam pasaules izglītības iestāžu būs 3D printeri, bet būs skolas, kurām pēc pieciem gadiem būs ievērojama pieredze šo tehnoloģiju izmantošanā izglītības procesā.

«Tāpēc mēs kā 3D industrijas pārstāvis uzsākam jaunu projektu, kura ietvaros savienosim Baltijas valstu izglītības iestādes, kurām ir 3D printeri, radot kustību, kuras ietvaros skolēni un skolotāji no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas varēs komunicēt un mainīties ar pieredzēt 3D printera izmantošanai izglītības procesā,» stāsta D.Dejus.

Lai izveidotu Baltijā lielāko 3D printēšanas klasi, ir noslēgts līgums ar SIA Baltic3d.EU  par 37 145,00 eiro. Noslēgtais līgums paredzēja iegādāties mācību klases aprīkojumu - 3D printēšanas, 3D skanēšanas un 3D modelēšanas aprīkojuma komplektu un mācību materiālus.

Uzņēmums Baltic3d.EU atrodas Rīgā un Grobiņā un tas ir Baltijā lielākais 3D printēšanas tehnoloģiju centrs.


 

Komentāri

 • peecis

  pirms 6 dienām, 2017.04.20 13:41

  +2 -0

  Apsveicu, Kárli! labs projekts!

 • Zemu vērtēts komentārs. Parādīt...

  LV

  pirms 6 dienām, 2017.04.20 23:36

  +0 -3

  Valdībā vajadzētu rosināt dot nodokļu atlaides uzņēmumumiem, kuri ziedo šādiem mērķiem, lai būtu vairāk šādu stāstu.

  • WTF

   pirms 5 dienām, 2017.04.21 07:59

   +3 -0

   iekārtas ir iegādātas par 37K, nevis "ziedotas", izlasi pirms lien komentēt!

 • WTF

  pirms 5 dienām, 2017.04.21 08:02

  +3 -3

  Nu ir iekārtas un ko tālāk? Kāds no tās Liepājas 6.vidusskolas vispār prot ieslēgt 3D printeri? Es pat nerunāju par spēju kaut ko uz tā izdrukāt un apmācīt citus... No kurienes pēkšņi skolā radīsies speciālists ar šādām 3D drukāšanas zināšanām? Bērni mācīsies pašmācības ceļā vai kā?

 • a

  pirms 5 dienām, 2017.04.21 12:07

  +2 -2

  kaada jeega, ka skolnieki printees visaadus 3d niekus? Cik biznesi Latvijaa pelna ar 3d printeetu produktu paardoshanu? Izskataas, ka vairaak uzneemumi nopelna paardodot 3d printerus.

  • Vaards

   pirms 5 dienām, 2017.04.21 15:39

   +0 -0

   3D printētās detaļas nav pielietojamas kā gatavas mantas - pat drukājot ar materiāliem, kur izgatavotais produkts maksās 500EUR izlietotajos materiālos. Šie printeri ir noderīgi lai saprastu vai izgatavotais 3D modelis ir jēdzīgs. Paturēt rokās, pieskrūvēt pie nākamās detaļas, salikt kopā ar citām detaļām un tad izdomāt ko pamainīt. Protams, par tiem 37k nesanāk pat viens normāls 3D printeris

Reklāma