Dienas Bizness

 • 23 svētdiena,
  oktobris

  Daina, Dainis, Dainida

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8932

  USD: 1.0886

Tehnoloģijas

Elektrības padeves traucējumu iemesls - datorvīruss

Elektrotīklu modernizācija, ieviešot modernās tehnoloģijas, kas ļauj kontrolēt tīklus ar datora palīdzību nes arī jaunus draudus. Proti, šīs sistēmas var kļūt par hakeru un datorvīrusu upuriem. To darbības rezultāts - būtiski energoapgādes traucējumi.

Tā raksta IT drošības biļetens Oxygen, pieļaujot, ka elektības padeves traucējumus ASV pirms dažām nedēļām ir izraisījis datorvīruss. Jāatzīmē, ka ASV amatpersonas šādu iespēju kategoriski noliedza.

Tomēr IT speciālisti esot atklājuši vairākus nozīmīgus drošības caurumus datorsistēmās, kas viņiem ļautu īsā laikā "nodzēst" ja ne visu Ziemeļameriku, tad vienu štatu noteikti, raksta Associated Press, (AP) atsaucoties uz speciālistiem. Šī ziņa neesot nekāds jaunums - jau 1998. gadā hakeri demonstrēja, ka var ielauzties šajās sistēmās. Kopš tā brīža ir pagājuši 5 gadi, bet drošības caurumi šajās sistēmās tā arī nav aizlāpīti.

"Pietiek tikai ar vienu mazu modificētu datu failu, lai izsistu no ierindas visu apakšstaciju," AP norādīja Ēriks Bairiss (Eric Byres), British Columbia Institute of Technology drošības speciālists.

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

Tieto Latvia izstrādājusi Samsung Pay maksājumu risinājumu Krievijas bankai Russkij Standart

Tieto Latvia ieviestais maksājumu risinājums ļauj bankas Russkij Standart klientiem veikt pirkumus, izmantojot Samsung Pay maksājumu karšu maku viedtālrunī pie jebkura tirgotāja, kam ir uzstādīts POS termināls banku karšu...

Reklāma