Mūsdienās lielākajā daļā darbu ir grūti atšķirt, kad darbinieks strādā un kad slinko – abos gadījumos cilvēks raugās ekrānā un klikšķina taustiņus, raksta forbes.com, kas ievērojis latviešu radīto programmatūru DeskTime, kura paredzēta, lai piefiksētu, kad darbinieks patiešām strādā un kad skatās «kaķu video» iekš Youtube.

DeskTime ir darba laika uzskaites sistēma, kas reālā laikā reģistrē, vai uzņēmuma darbinieki lieto produktīvas, traucējošas vai neitrālas lietotnes, proti, tā mēra, cik ilgu laiku darbinieks ir pavadījis darbā un cik ilgu laiku - strādājis. Tā noderīga tiem darba devējiem, kas satraukušies par darbinieku pie datora pavadītā laika lietderību, tāpat tā ir noderīga gadījumos, kad darbinieki nestrādā birojā un vadītājs ik dienas netiekas ar strādājošajiem.

DeskTime reģistrē laika ilgumu, kas pavadīts, izmantojot noteiktas lietojumprogrammas un mājas lapas. Programmatūras izmantotāji var paši noteikt, kuras vietnes uzskatāmas par produktīvām (tādas varētu būt, piemēram, Excel vai Photoshop) un kuras – par neproduktīvām (iespējams, tādas varētu būt Facebook vai Solitaire), bet kuras – par neitrālām. DeskTime apkopo aktivitāti noteiktajās vietnēs, un, vadoties no gūtajiem datiem, izveido produktivitātes līkni. Db.lv iepriekš rakstīja, ka darbinieki, kuru pie datora pavadītais laiks tiek monitorēts, ir informēti par programmatūras darbību.

DeskTime priekšgājēja vairākus gadus tika izmantota Latvijā ļoti populārā sociālā tīkla kompānijas Draugiem Group darbinieku produktivitātes monitorēšanā, raksta medijs. «Mēs sapratām – ja mūsu uzņēmumā pastāv šī problēma, tad tā pastāv arī citos uzņēmumos,» stāsta Jūlija Giforda, DeskTime izpilddirektore. Kompānija, kas darbojas Draugiem Group paspārnē, tika dibināta 2011. gadā. Kopš dibināšanas brīža DeskTime guvis 12 tūkstošus lietotāju 90 valstīs, lielākoties Austrumeiropā, Dienvidamerikā un Āzijā. DeskTime pieejams sākot no deviņiem ASV dolāriem par lietotāju, un programmatūras izmaksas samazinās, palielinoties programmai pieslēgto datoru skaitam.

Pieaugot pieprasījumam pēc šāda veida darbinieku produktivitātes monitoringa pakalpojumiem, DeskTime ir radušies arī konkurenti, piemēram, igauņu radītais sāncensis Toggl, kuram ir ap 350 tūkst. lietotāju, vai Sietlā bāzētais RescueTime, kas sevi pozicionē kā personīgās produktivitātes mērītāju.

DeskTime un līdzīgu rīku efektivitāte atkarīga no kompānijas, kas to izmanto, kultūras. Programmatūras izstrādātāji nepiekrīt produktu papildināt ar tādu funkciju, kas veic datora ekrānšāviņus. «Mēs DeskTime nekad neesam izmantojuši kā spiegošanas rīku. Tas ir palīgs, pie kā vērsties, kad sākam pamanīt problēmu,» norāda J. Giforda.

Jau rakstīts, ka DeskTime atbalsta Windows, Mac, iPhone un Android operētājsistēmas. «Ar DeskTime mobilajām versijām var sekot līdzi tam, kas notiek birojā, no sava telefona,» skaidrots lietojumprogrammas oficiālajā mājas lapā.

 

DeskTime Tour from DeskTime on Vimeo.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra