Dienas Bizness

 • 26 svētdiena,
  februāris

  Evelīna, Aurēlija, Mētra

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8450

  USD: 1.0609

Tehnoloģijas

Gābiet datus no okšķeriem

Viena no visbiežāk lietotajām metodēm, ko izmanto hakeri, veicot uzbrukumus datortīkliem, ir t.s. okšķerprogrammu (sniffers) instalācija. Šie utilīti spēj "izsijāt" pilnīgi visu informāciju, kas tiek pārraidīta pa lokālo tīklu.

Visbiežāk lokālajos tīklos tiek izmantots Ethernet protokols, lai datori varētu savstarpēji "sarunāties". Tīkla darbības shēma ir diezgan vienkārša - dators nosūta informāciju tīklā, to saņem visi datori, kas tobrīd ir pieslēgti tīklam, taču šo informāciju tie, izņemot adresātu, "atmet atpakaļ". Tas nozīmē, ka ir iespējams tīklam pieslēgtu datoru konfigurēt tā, lai tas saņemtu jebkuru informāciju no jebkura datora, kas tobrīd tiek pārraidīta tīklā, ziņo IT drošības biļetens Oxygen.

Viens no veidiem, kā nodrošināties pret šādiem okšķeriem ir tīkla "dzelžu" modernizācija, aizstājot parastos maršrutētājus (hub) ar tādiem, kas "saprot", kuram datoram tiek adresēta informācija (switch) - dati tiek nosūtīti tikai adresātam, nevis izplatīti visā tīklā.

Tomēr arī switch ieviešana nav glābiņš - esot izstrādātas tādas metodes, ar kuru palīdzību var "noslaukt" informāciju arī no šādiem tīkliem, brīdina Oxygen.

Vienīgais risinājums, kā paglābt informāciju no okšķeriem, ir informācijas šifrēšana. Protams, šifrētie dati var tikt pārtverti, taču uzbrucējam šādā gadījumā nāksies krietni vien pasvīst, lai šos datus "atlauztu".

Pašlaik drošai informācijas pārraidei tīklā ir ieviesti daudzi risinājumi. Viens no izplatītākkajiem ir Pretty Good Privacy (PGP).

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

Eiropas zinātnieki izmanto Lattelecom mākoņpakalpojumus  1

Tehnoloģiju uzņēmuma Lattelecom piedāvātie mākoņpakalpojumi tagad pieejami Eiropas akadēmiskā tīkla GEANT (Gigabit European Academic Network) organizācijām sešās valstīs – Igaunijā, Lietuvā, Somijā, Zviedrijā, Baltkrievijā un Ukrainā ...

Reklāma