Dienas Bizness

 • 28 piektdiena,
  oktobris

  Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8916

  USD: 1.0927

Tehnoloģijas

Latvijas datori pilni ar spiegošanas prorammām.

Atsevišķi Microsoft Windows XP lietotāji ir saskārušies ar problēmām, instalējot nule publicēto otro operētājsistēmas atjaunotnes un labojumu kopumu (service pack jeb SP2). Proti, ja iepriekš lietotājs nav novācis t.s. spiegošanas (spyware) programmiņas, atsevišķos gadījumos tās neatļauj SP2 instalēšanu. Tādēļ kompānija Microsoft ir ieteikusi sistēmas lietotājiem pirms SP2 instalēšanas pārbaudīt, vai sistēma jau nav piedrazota ar spyware.

Dažs labs lietotājs, protams, uzskata, ka "uz mana datora jau nekā tamlīdzīga nav". Tā domāja arī šī raksta autors, pirms bija pārbaudījis savu mājas datoru ar vienu no spyware medniekiem - Ad-Aware - programmiņa konstatēja kādus 60 dažādus adware un spyware komponentus, bet, pārbaudot kāda paziņas datoru - apmēram 250. Visas no šīm komponentēm uz datora bija nonākušas, instalējot internetā pieejamo programmatūru. Šī draza, pēc instalēšanas seko katrai lietotāja kustībai, cenšoties noskaidrot lietotāja intereses, lai vēlāk piedāvātu attiecīgus e-piedāvājumus "par tēmu".

Cik šādu komponentu atrodas uz Jūsu datora?

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

FOTO: Apple prezentē jauno Macbook Pro

FOTO: Apple prezentē jauno Macbook Pro    2

 Ceturtdien tehnoloģiju kompānija Apple prezentēja jauno MacBook. Jaunais MacBook Pro ir par 14-15% plānāks nekā iepriekšējais MacBook Pro un kompānija piedāvās 13 un 15 collu modeļus sudraba vai tumši pelēkā krāsā. Jaunums ir ineraktīvā...

Reklāma