Absolūtais vairākums jeb 85% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem ir pārliecināti, ka ārvalstu izlūkdienestiem ir piekļuve Latvijas iedzīvotāju e-pastiem un sociālajos tīklos esošajai informācijai (44% - noteikti jā; 41% - drīzāk jā), liecina pētījumu aģentūras TNS sadarbībā ar telekompāniju LNT raidījuma 900 sekundes veiktais pētījums.

Šādu pārliecību salīdzinoši biežāk pauž Rīgā dzīvojošie, kā arī tie respondenti, kas ģimenē runā citā, ne latviešu, valodā.

Iepriekš vēstīts, ka Eiropas Parlamenta debatēs ar Eiropas Komisijas un Eiropadomes priekšsēdētājiem tika asi kritizētas ASV, kas, saskaņā ar presē izskanējušo informāciju, spiegojušas Eiropas Savienības iestādēs gan Eiropas teritorijā, gan ārpus tās.

6% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju apgalvo, ka, viņuprāt, ārvalstu izlūkdienestiem nav piekļuves Latvijas iedzīvotāju e-pastos un sociālajos tīklos esošajai informācijai (5% - drīzāk nē; 1% - noteikti nē). Savukārt 9% aptaujāto nav skaidras atbildes uz šo jautājumu.

Lielākā daļa (60%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju pauž viedokli, ka Latvijas amatpersonu reakcija uz informāciju par ASV spiegošanu ES iestādēs nav bijusi pietiekami asa (31% - drīzāk nē; 29% - noteikti nē).

Trešajai daļai (33%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju nav konkrēta viedokļa par jautājumu.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra