Dienas Bizness

 • 27 ceturtdiena,
  oktobris

  Lilita, Irita, Ita

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8947

  USD: 1.0925

Tehnoloģijas

Nopietnas drošības problēmas «PostgreSQL» datu bāzu vadības sistēmā

Vairāki IT drošības biļeteni ir publicējuši brīdinājumu operētājsistēmu Unix un Linux administratoriem par vairākiem nopietniem drošības robiem PostgreSQL datu bāzu vadības sistēmā (DBVS). Kā ziņo Oxygen, šī DBVS ir ieguvusi lielu popularitāti minētajās operētājsistēmās.

Kļūda ir atklāta DBVS funkcijā to_ascii() - tā tiek lietota, lai pārkonvertētu tekstu no 'sarežģītiem' kodējumiem (multibyte encoding, piemēram, Unicode) uz 'vienkāršo' kodējumu (ASCII). Šī kļūda ir sastopama visās PostgreSQL versijās, sākot ar 7.2.x, beidzot ar 7.3.3.

Tāpat biļetens brīdina par nopietniem caurumiem PostgreSQL 7.2.0 un vecākās DBVS versijās. Uzbrucējs var izsaukt 'iekšējo kļūdu' (internal buffer overflow), kas ļauj tam iedarbināt paša radītu programmu upura serverī.

Lai novērstu drošības problēmas, IT speciālisti iesaka atjaunot programmatūru (versija 7.3.4), kurā minētās problēmas ir novērstas. Tomēr ne vārda nav minēts par savietojamību - ne vienmēr datu bāzes, kas ir izveidota vecākā DBVS versijā, tāpat strādās arī jaunā vidē.

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

Papildināta - AirDog klientiem nosūtījis jau vairāk nekā 1000 produktu

Papildināta - AirDog klientiem nosūtījis jau vairāk nekā 1000 produktu  6

Patlaban AirDog klientiem nosūtījis jau vairāk nekā 1000 produktu, Dienas Bizness rīkotajā Baltijas M&A un privātā kapitāla forumā sacīja kompānijas līdzdibinātājs Agris Ķipurs.  Kopējais produktu skaits, kas ir pasūtīts, pārsniedz 2000,...

Reklāma