Jau iepriekš IT drošības biļeteni (tostarp Oxygen) vairākkārt ir brīdinājuši datorlietotājus par briesmām, ko sevī slēpj dažādu interneta lappušu piedāvātais serviss - papildu rīkjoslas (toolbar) pievienošana interneta pārlūkprogrammai - visbiežāk Internet Explorer. Nule ir kļuvis zināms par caurumu šādā rīkjoslā, ko piedāvā populārais informācijas meklis Google - Google Toolbar. Problēma slēpjas šķietami nevainīgajā funkcijā - About - tā nespēj korekti interpretēt HTML kodu, tādējādi ļaunprātis var izveidot īpaši modificētu dokumentu, ko atverot, bez lietotāja ziņas tiek palaista īpaša programmiņa (skripts).

Šī kļūda gan neesot ārkārtīgi bīstama - to nevarot izmantot tiešiem uzbrukumiem no interneta. Taču ļaunprātis var nosūtīt "gļukaino" HTML dokumentu uz lietotāja elektronisko pastu, kuru atverot tiek iedarbināta arī dokumentā esošā "bumba".

Šeit nākas atkārtot jau tik daudzreiz dzirdēto, bet bieži aizmirsto frāzi - neinstalēt datorā šādus "rīkus". Tie, pirmkārt, ievērojami palēnina datora darbu, otrkārt, ļoti bieži darbojas kā reklāmu piegādātāji, treškārt, izspiego katru lietotāja kustību internetā, lai izpētītu tā intereses un vēlāk piegādātu reklāmas "pēc vajadzības", ceturtkārt, nereti atver vārtus (backdoor) dažādām riebeklībām, piemēram, interneta tārpiem. Ne jau velti spiegošanas programmu un to komponenšu mednieki (piemēram, Lavasoft Ad-Aware) šādus "noderīgus rīkus" klasificē kā browser hijack attempt (pārlūka nolaupīšanas mēģinājums) un bez jebkādām ierunām ievieto to komponentu sarakstā, kurus vēlāk piedāvā nekavējoties izvākt no sistēmas.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra