Dienas Bizness

 • 26 svētdiena,
  marts

  Eiženija, Ženija

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8660

  USD: 1.0805

Tehnoloģijas

Foto: Freeimages

Eksperts: Sacensības par megabaitiem ir tikai izrādīšanās  6

Mobilā interneta ātrums ir ja ne gluži subjektīvs rādītājs, tad ļoti atkarīgs no atrašanās vietas, portālam db.lv sacīja digitālās komunikācijas eksperts Māris Antons.

«Tas, kā to mēra mobilā interneta ātrumu,ir jājautā katra mērījuma autoram, tāpat kā arī to, kas tieši tiek mērīts – vidējais ātrums, ātrākais sasniedzamais ātrums, zemākā robeža (līdz kurai, piemēram, stundas laikā nokrītās pārraides ātrums) vai kas cits,» viņš uzsver.

Pēc eksperta teiktā, dažādiem operatoriem dažādās atrašanās vietās ir dažādi interneta ātrumi. Var mēģināt runāt par vidējiem ātrumiem, bet pat tie atšķirsies dažādiem cilvēkiem. Ja kādam darbs, mājas un ceļš starp šīm abām vietām atrodas vienam operatoram veiksmīgākā vietā, tad citiem operatoriem valstī vidējais ātrums tiešām var būt labāks, bet viņš/viņa to nejutīs, jo 90% sava laika pavada tieši šajās atrašanās vietās, uzsver eksperts.

«Ja pieņemtu, ka visur šie ātrumi ir līdzīgi un atrašanās vietai nav dižas nozīmes, tad es teiktu, ka visiem operatoriem ir ļoti pieklājīgi ātrumi un vidējais lietotājs (99% no lietotājiem) nemaz nejustu atšķirību. Tā sacensība pēc megabaitiem ir tikai izrādīšanās, kurai nav būtiskas nozīmes lietotāja ikdienā,» piebilst M. Antons.

«Mūsdienās svarīga ir nepārtrauktība – man izvēloties operatoru svarīga ir tieši šī stabilitāte, jo, protams, ir forši, ja video saturu var skatīties superlabā kvalitātē, bet tas viss ir diezgan mazsvarīgi, ja ik pa laikam internets pazūd vispār vai ir par vāju pat Facebook pārlūkošanai,» saka eksperts.
 

Saistītie raksti

Komentāri

 • Anna

  pirms mēneša, 2017.02.16 15:33

  +1 -0

  Bet paskat, kā visi ņemas ap tiem datiem. :) Lielākoties laikam uzņēmumi paši savā starpā :D

 • kkk

  pirms mēneša, 2017.02.16 15:46

  +2 -1

  Nu ko, tad varbūt SPRK jābeidz vispār mērīt tie ātrumi un miers. Ja reiz nekur tie dati neder, nu tad nav ko lieki naudu tērēt.
  tad vienreiz ekspertiem un SPRK vajadzētu sanākt kopā un saprast - mērām vai nemērām to interneta ātrumu un kā to darām. Ja nevaram korekti nomērīt, nu tad nemērām. Ja varam, tad šis mērījums ir galvenais, ar ko salīdzināties nozarei. Citādi tāds bardaks vien ir ar tiem datiem.

 • klm

  pirms mēneša, 2017.02.17 06:30

  +2 -0

  Eksperts manuprāt nejēdz, ko runā. Es lietoju tikai mobilo internetu, jo cits nav pieejams un tiešām tele2 ir gaismas gadus ātrāks par lmt, vismaz Mārupē, piedevām otrais papildus lēnumam piedāvāto, ka ir bezkaunīgi par trešdaļu dārgāks. Tā nav reklāma, neesmu nekā saistīts ar nevienu no šiem uzņēmumiem, bet tiem, kas mokās ar lmt iesaku izmēģināt pašiem, tad paši varēsiet izdarīt secinājumus.

  • Māris Antons

   pirms mēneša, 2017.02.17 08:58

   +0 -1

   Sveiks,
   par to arī mans komentārs – katrā atrašānās vietā ir savas īpatnības. Jāatrod tas, kurš konkrētajā vietā "ķer" vislabāk un pie tā arī jāpaliek.

 • as

  pirms mēneša, 2017.02.17 09:40

  +1 -0

  Braukāju pa LV diezgan daudz, lietoju LMT mobilo un diemžēl, neskatoties uz ekspertu sajūsmu par visu operatoru ātrumiem, nereti gadās, ka viesu namos, mežos un citās jaukās vietās, kur vajadzētu būt 4G, nav pat 2G, nerunājot par minimālo 3G. Tajā brīdī ļoti gribas uzdot jautājumus,- kur tad ir tie mega ātrumi? Pieļauju, ka tā ir visiem operatoriem, bet mani tas neiepriecina, jo man vajag tajā brīdī un no tā konkrētā operatora, es nevaru tajā brīdī nomainīt vietu vai operatoru:(

 • misters x

  pirms mēneša, 2017.02.17 14:03

  +0 -0

  Vēl būtu jābeidz operatoriem ķēmoties ar patērētiem interneta MB vai GB. Vienmēr viņiem esmu prasījis cik man MB vai GB vajag. Neviens nekad nav varējis atbildēt. Kad atveru kādu mājaslapu neviens nebrīdina, ka tagad jūs iztērēsiet tik un tik MB. To pašu nedara neviena aplikācija, un kur nu vēl runāt par paša telefona noklusētām darbībām internetā. Te gan vajadzētu PTAC pārbaudīt, vai tomēr operatori nenodarbojas ar pseido mārketingu, un pseido pakalpojumu pārdošanu.

Reklāma