Latvijas startup uzņēmums SIA Fastr Helsinkos aizvadījis tikšanos ar Somijas prezidentu Sauli Nīnisti (Sauli Niinistö), kurš izrādījis interesi par Fastr ātras lasīšanas apmācības programmatūru.

Uzņēmums jau otro nedēļu atrodas Somijā, kur pārstāv Latviju Startup Sauna '13 pavasara mēnešilgajā programmā. Fastr vadītājs Eldars Loginovs, jautāts vai Somijas prezidents arī kļuvis par Fastr programmatūras izmantotāju, atbildēja, ka tas ir iespējams (uzņēmums gan neizpauž lietotāju datus), jo arī prezidentiem  iespēja lasīt ātri ļoti noder. Tā, piemēram, ASV prezidents Džons Kenedijs bijis ātrlasīšanas piekritējs.

Fastr risinājumā ātrākai grāmatu un tekstu lasīšanai izmantota pieeja, kas izstrādāta pirms desmit gadiem un bija domāta telefoniem – RSVP (rapid serial visual presentation). Tā tekstu parāda pa dažiem vārdiem, ātri mainot to kā attēlus. «Šādā veidā parādīts teksts ir kā hibrīds starp lasīšanu un televīzijas skatīšanos,» iepriekš intervijā DB stāstīja E. Loginovs.

Pirms mēneša Fastr laida klajā iPhone versiju, un lietotnes lejupielāžu skaits sasniedzis App Store septiņdesmit tūkstošus. Uzņēmums arī norāda, ka 56 valstīs, ieskaitot lielos tirgus, tādus kā ASV, Ķīna, Kanāda un Krievija, Fastr ir starp piecām visvairāk lejupielādētajām lietojumprogrammāml.

Fastr vadītājs arī norāda, ka uzņēmums uzstādījis 2013. gada sākuma divus mērķus: sasniegt 100 tūkstošus lejupielāžu līdz jūnijam, bet līdz gada beigām – sasniegt vienu miljonu lejupielāžu.

Ar lietotāju skaita pieaugumu Fastr plāno piedāvāt jaunas funkcijas ieskaitot pieeju saturam, kas būs interesants konkrētai lietotāju grupai. E. Loginovs atklāja, ka uzņēmuma galvenais ilgtermiņa mērķis ir kļūt par visbiežāk lietoto lasīšanas lietojumprogrammu, un, lai Fastr tiek izmantots ne tikai ātrlasīšanas apmācībai, bet vispārīgai lasīšanai.

Db.lv jau vēstīja, ka Latvijā radītās ātrlasīšanas lietojumprogrammas Fastr izstrādi un virzīšanu pasaules tirgos palīdzēs nodrošināt privātais amerikāņu investors Andrē Demarests (André V. Demarest), kurš investējis uzņēmumā 50 tūkstošus eiro.

Lai arī radīta tikai pērn, Fastr ātri izpelnījusies lietotāju un ārvalstu mediju interesi.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra