Dienas Bizness

 • 24 pirmdiena,
  aprīlis

  Visvaldis, Nameda, Ritvaldis

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8372

  USD: 1.0698

Tirdzniecība un pakalpojumi

Alandeko par IKEA ienākšanu: Tas nav mūsu izdzīvošanas jautājums  8

Lielākie mājas preču tirgotāji gatavojas IKEA ienākšanai Latvijas tirgū, tomēr pārāk apdraudēti nejūtas, trešdien raksta laikraksts Dienas Bizness. 

«Tas nav mūsu izdzīvošanas jautājums, Latvijas tirgū ienākot IKEA, un šis fakts mūs nemudina pārskatīt koncepciju, iepirkumus un attiekami pret pircējiem,» atzīst interjera dizaina priekšmetu mazumtirgotāja Alandeko (SIA Alan ltd) valdes priekšsēdētājs Aldis Zvaigzne.

Līdzīgs viedoklis ir arī citiem DB aptaujātajiem mājas preču tirgotājiem, kuri šī skandināvu izcelsmes milža ienākšanu uzskata kā izaicinājumu, nevis beigu sākumu. «Konkurence mājas un interjera preču tirdzniecības sektorā ir salīdzinoši augsta, tā turpina palielināties. Ienāk gan jauni tirgus spēlētāji, gan arī jau esošie kāpina investīciju apjomu un uzlabo sortimentu. Katrs no tirgus dalībniekiem cenšas aktīvi piesaistīt klientus un attīstīt savu piedāvājumu,» teic veikalu tīkla Jysk (SIA Jysk Linnen’n Furniture) vadītāja Baltijas valstīs un Baltkrievijā Dace Zundure. Viņasprāt, iedzīvotāju ienākumu līmeņa pieaugums, nepieciešamība labiekārtot mājokli, kā arī cilvēku vēlme veikt izmaiņas interjerā, tāpat kā iepriekšējos gadus, būs vieni no galvenajiem tirgus izaugsmes pamata faktoriem.

DB uzrunāja arī trīs mazumtirgotājus, kuri vairākus gadus Latvijā nodarbojas ar IKEA preču tirdzniecību un piegādi. Līdzšinējam biznesam varētu pienākt gals vai sagaidāms vērienīgu pārmaiņu laiks, jo strādāt tāpat kā līdz šim vairs nevarēs – cilvēki, kuri vēlēsies iegādāties IKEA preces, visticamāk, to izdarīs paši, dodoties uz jauno lielveikalu Stopiņos.

Visu rakstu Mājas preču tirgotāji nebaidās no cīņas ar milzi lasiet 15. marta laikrakstā Dienas Bizness.

Saistītie raksti

Komentāri

 • Hm

  pirms mēneša, 2017.03.15 12:06

  Esmu pēdējā laikā bijis Lietuvas IKEA un droši varu no sava viedokļa teikt, ka patiešām Alan deko ir pilnīgi citā lauciņā un ar IKEA sortimentu praktiski kopīga nav nekā (varbūt vienīgi aizkaru jomā..), bet JYSK var sākt krāmēt čemodānus, jo jebkas, kas ir IKEA salīdzinājumā pret jebko kas ir JYSK ir lētāk un DAAUDZ kvalitatīvāk..

  • Zemu vērtēts komentārs. Parādīt...

   dfg

   pirms mēneša, 2017.03.15 14:41

   +4 -7

   Nepiekritu par Jysku, pilnīgi normāls veikals. Un produkciju viņiem abiem tāpat piegādā tie paši ražotāji no Vjetnamas un Co.

  • Es

   pirms mēneša, 2017.03.15 15:17

   +9 -0

   Es domāju ka reāli negatīvs efekts nebūs nevienam. Tikai tiem, kas ved IKEA mēbeles no Polijas.

 • Hm2ES

  pirms mēneša, 2017.03.15 15:49

  Ja tirgū ienāk jauns spēlētājs, kurš plāno apgrozīt desmitiem miljonu gadā nevar būt tā, ka nevienam nav negatīvs efekts. Domāju lieli zaudētāji būs arī tie, kuri taisa uz pasūtījumu virtuves un skapjus, jo šajā lauciņā ar IKEA ļoti grūti konkurēt.

  • Vārdsyyy

   pirms mēneša, 2017.03.15 17:08

   +8 -0

   Pilnīgi pareizi, nevar cilvēki tērēt vairāk lai visiem saglabātos iepriekšējais apgrozijums un vēl ikea pietiktu. Kāds zaudēs un kāds iegūs.

 • Mārketinga direktors

  pirms mēneša, 2017.03.15 18:21

  Nu ko jūs melšat. Jutīs visi un bez izņēmuma - pilsonis, kurš nopirks kādu grabažu IKEA, vairs neies pēc tās pašas, nav svarīgi - labākas, sliktākas, lētākas vai dārgākas gabažas, ne uz Alanu ne Jisku. Neviens nejustu tikai tādā gadījumā, ja tas IKEA angārs stāvētu tukšs un kasieres aiz gara laika krustvārdu mīklas risinātu.

 • f

  pirms mēneša, 2017.03.16 05:57

  +9 -0

  Ko viņiem šī melošana sev dod? IKEA patiesībā pārdod ļoti plašu preču spektru. Ietekme būs kā uz šo kantori, tā uz attāliem it kā kā cenuklubs. Vai pareizāk nebūtu nevis demonstrēt muļķību tagad, bet stāstīt kā mainīsimies?

  • tram

   pirms mēneša, 2017.03.16 10:01

   +1 -0

   Ļoti labs komentārs, starpcitu.
   Jau tā Alanā ir sū par kosmosu, vai kaut kas normāls, bet atkal par kosmosu. Neiegriežos tur jau n gadus.

Reklāma