Mēnesi pēc iepriekšējā veikalu tīkla Ķekavas broileri bankrota šajās dienās darbu sācis jauns tīkls PFK Trade, kurā tiek tirgota AS Putnu fabrika Ķekava (Ķekava) saražotā produkcija, apliecināja Ķekavas valdes priekšsēdētājs Andirs Vilcmeiers.

Veikalu tīkls tiek attīstīts iepriekš bankrotējušās veikalu ķēdes AS Ķekavas broileri vietā, un tā īpašnieks ir Ķekavas jaundibinātais meitasuzņēmums SIA PFK Trader.

«Šodien jau ir atvērti 17 veikali, līdz nedēļas beigām plānojam atvērt vēl trīs. Savukārt līdz 10.maijam ar pilnu jaudu darbosies kopumā 27 veikali visā Latvijā. Visa produkcija tiks tirgota ar zīmolu Ķekava,» sacīja Vilcmeiers.

Viņš arī norādīja, ka veikalu produkcijas klāsts būs daudzveidīgs, tomēr uzmanība tikšot pievērsta sezonas produktiem.

«Tā kā iestājusies grilēšanas sezona, pievērsīsim uzmanību jaunām marinādēm, vistas šašlikiem un dažādām desiņām. Jau Lieldienās, salīdzinājumā ar iepriekšējā gada aprīli, apgrozījums pieauga par 24,8%, tā ka ceram uz līdzīgu pieaugumu arī šajā vasarā,» sacīja uzņēmuma vadītājs.

Saskaņā ar Firmas.lv informāciju PFK Trader reģistrēts 2013.gada septembrī ar pamatkapitālu 2000 latu (2845 eiro). Uzņēmuma 100% kapitāldaļu īpašniece ir Ķekava. PFK Trader vienīgā amatpersona ir valdes locekle Oksana Muraško.

Jau ziņots, ka Ķekavas broileru maksātnespējas process tika pasludināts Rīgas rajona tiesā 21.martā. Līdz ar to uzņēmumam izbeigts tiesiskās aizsardzības process, kurš tika ierosināts 2012.gada vasarā.

Kā liecina Firmas.lv informācija, Ķekavas broileru apgrozījums 2012.gadā bija 6,35 miljoni eiro, kas ir 36% samazinājums salīdzinājumā ar 10,04 miljonu eiro apgrozījumu 2011.gadā.

Uzņēmuma zaudējumi pieauguši no 1,98 miljoniem eiro 2011.gadā līdz 2,94 miljoniem eiro pērn.

Jau vēstīts, ka lietuviešu holdings Linas Agro Group pēc Latvijas putnu pārstrādes uzņēmumu iegādes neplānoja pārpirkt arī Ķekavas broilerus.

Pagājušā gada vasarā Linas Agro Group parakstīja vienošanos ar privātpersonām un juridiskām personām par 87% Putnu fabrikas Ķekava, 100% SIA Broileks, 100% SIA Cerova un 100% Lielzeltiņi akciju un daļu iegādi. Darījumu pilnīga noslēgšana bija atkarīga no daudzu nosacījumu izpildes, tostarp atļaujas saņemšanas no Konkurences padomes, kas tika saņemta pērn 28.oktobrī.

Linas Agro uzņēmumu akciju un daļu iegādei tērēja ap 12,5 miljoniem eiro, prognozējot, ka iegādājamo uzņēmumu apgrozījums nākotnē sasniegs aptuveni 70 miljonus eiro gadā. Tuvākajos trīs gados holdings plāno Latvijas uzņēmumos ieguldīt līdz desmit miljoniem eiro.

Holdingkompānijā Linas Agro Group iekļauti 28 Lietuvas, Latvijas, Igaunijas un Dānijas uzņēmumi. Kopš 2010.gada 17.februāra kompānija iekļauta NASDAQ OMX Viļņas biržā.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra