Auto aizsardzības sistēmu izgudrotājs un ražotājs SIA Autonams šogad izmēģinās jaunu eksporta sadarbības modeli Vācijā un Īrijā, lai veicinātu eksporta apjomu pieaugumu kopējā uzņēmuma apgrozījumā, stāsta Autonama valdes loceklis Edvīns Panders.

Panders norādīja, ka saistībā ar eksportu uzņēmums vienmēr ir meklējis ārvalstīs partnerus, bet tagad Autonams nolēmis mainīt eksporta stratēģiju, veidojot modeli, kurā uzņēmumam būtu lielāka ietekme.

«Līdz šim partneri paši izlēma, cik aktīvi strādāt ar mūsu produktu, taču krīze pierādīja, ka brīdī, kad partneriem ir grūtības, viņi fokusējas uz savām problēmām, īpaši nedomājot par mums. Tāpēc tagad Vācijā un Īrijā mēģinām veidot modeli, kas paredz, ka Autonams konkrētajā tirgū darbojas kopā ar partneri, tādējādi nodrošinot mums lielāku ietekmi - būsim tuvāk gala klientam, spēsim ātrāk reaģēt uz izmaiņām utt.,» skaidroja Panders.

Būtībā šāds modelis arī paredz, ka tiek samazināti partnera riski, jo Autonams uzņemsies daļu atbildības. Patlaban ar partneriem Vācijā un Īrijā ir izstrādāta mārketinga stratēģija, un šomēnes plānots uzrunāt potenciālos klientus.

Vaicāts, cik daudz no Autonama apgrozījuma veido eksports, Panders atzina, ka pirmskrīzes laikā eksports bijis vairāk nekā 30% no kopējā uzņēmuma apgrozījuma, bet krīzes ietekmē pēdējos gados tas sarucis līdz 3-4%. Tiesa, tuvākā pusotra gada laikā Autonama mērķis ir uzaudzēt eksporta apjomus līdz miljonam eiro gadā jeb līdz 40% no apgrozījuma.

Patlaban Autonams tirgojas Krievijā, Ukrainā, Slovākijā, Čehijā, Ungārijā, Francijā, Spānijā un Anglijā, kur uzņēmumam ir ilggadēji partneri. Savukārt Vācija un Īrija ir valstis, kurās Autonams mēģinās strādāt pēc jaunā modeļa.

SIA Autonams dibināta 1994.gadā. Uzņēmums ir automašīnu aizsardzības sistēmu Skybrake ražotājs, tas sniedz pakalpojumus arī pilnīgai auto pretaizdzīšanas nodrošināšanai, kā arī uzstāda uzņēmumu autoparku vadības sistēmas.

Ekonomikas ministrijas un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras rīkotajā konkursā Eksporta un inovācijas balva 2010 Autonams ieguva otro vietu kategorijā Inovatīvākais produkts.

Autonama pamatkapitāls ir 32 015 eiro. Uzņēmums pilnībā pieder Ivetai Sarkanei. Autonama apgrozījums 2013.gadā bija 2 390 407 eiro, bet gads tika noslēgts ar 128 535 eiro zaudējumiem.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra