Apkopotie janvāra otrā cenu monitoringa rezultāti liecina, ka, salīdzinot ar janvāra pirmā cenu monitoringa datiem, vairākumam preču pamata cena ir palikusi nemainīga – 95,5 % gadījumu preču un pakalpojumu cenu izmaiņas nav novērotas. Cenu pieaugums ir novērojams 2,1% gadījumu, savukārt 2,4% gadījumu cena ir samazinājusies.

Ekonomikas ministrija secina, ka arī otrajā janvāra nedēļā pārtikas preču cena lielākoties saglabājusies nemainīga. Konstatēti atsevišķi gadījumi, kad cena abos virzienos svārstījusies griķiem, savukārt vienā gadījumā cena samazinājusies cūkgaļas šķiņķim.

Sezonalitātes ietekmē atsevišķos gadījumos dārgāki kļuvuši āboli un apelsīni. Dārgāki atsevišķos gadījumos kļuvuši arī tomāti, savukārt cena atsevišķos gadījumos samazinājusies gurķiem un kāpostiem.

Cenas nav mainījušās saimniecības precēm, personīgās aprūpes precēm, kā arī tabakas izstrādājumiem un medikamentiem.

Janvāra otrajā nedēļā arī pakalpojumu cenas lielākoties saglabājušās nemainīgas. Atsevišķi cenu svārstību gadījumi, kas varētu būt skaidrojami ar eiro  cenu noapaļošanu, novēroti skaistumkopšanas pakalpojumiem, apavu remontam, kā arī autostāvvietu pakalpojumiem.

Pasaules naftas cenas šajā periodā nav būtiski mainījušās, līdz ar to degvielas cenām Latvijā saglabājas tendence svārstīties 1% robežās.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra