Sekojot līdzi naftas produktu cenu kritumam pasaulē, gan SIA Neste Latvija, gan Statoil Fuel & Retail Latvia šodien kārtējo reizi samazina degvielas cenas - benzīnam par trim centiem un dīzeļdegvielai par vienu centu, informēja uzņēmumos.

Neste uzsver, ka, salīdzinot ar šī gada augstāko cenu līmeni dīzeļdegvielai martā un benzīnam jūnijā, Neste Futura 95 un Neste Futura 98 benzīna cenas samazinājušās par 20 centiem litrā, savukārt Neste Futura dīzeļdegvielas cena - par 17 centiem litrā.

Statoil Fuel & Retail Latvia savukārt skaidro, ka kopš jūlija benzīna cenas Statoil tīklā kopumā ir samazinājušās par 20 centiem un dīzeļdegvielas cenas par 14 centiem, saglabājoties zemākajā līmenī kopš 2011. gada.

Naftas cenas pasaules tirgū pirmdien piedzīvojušas būtisku kritumu un sasniegušas piecos gados zemāko līmeni saistībā ar aizvien pieaugošām bažām par pārmērīgām enerģijas piegādēm, ņemot vērā globālās ekonomikas izaugsmes palēnināšanos.

ASV vieglās jēlnaftas West Texas Intermediate (WTI) cena janvāra piegādēm pirmdien tirdzniecības sesijas noslēgumā bija samazinājusies par 2,79 dolāriem - līdz 63,05 dolāriem (51,43 eiro) par barelu, kas ir zemākais līmenis kopš 2009.gada jūlija.

Savukārt Londonas Brent jēlnaftas cena sarukusi par 2,88 dolāriem - līdz 66,19 dolāriem (53,99 eiro) par barelu, reģistrējot zemāko līmeni kopš 2009.gada septembra.

Naftas cenas jau kopš jūnija piedzīvo strauju kritumu, ņemot vērā Ķīnas un attīstības ekonomiku izaugsmes palēnināšanos, recesiju Japānā un gandrīz stagnējošo ekonomiku eirozonā.

Papildu spiedienu uz naftas tirgu radījis arī naftas eksportētājvalstu organizācijas OPEC lēmums nemainīt naftas ieguves apjomu, neskatoties uz pārmērīgajām enerģijas piegādēm pasaulē.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra