Ja pirmajās janvāra dienās Elvi veikalos norēķinos galvenokārt tika izmantoti lati, tad jau pēc nedēļas no visiem skaidras naudas norēķiniem ar latiem maksāja vien 20% pircēju, bet pēdējās lata aprites dienās – 5% pircēju, Db.lv informēja SIA Elvi Latvija komercdirektore Laila Vārtukapteine.

Pēdējās latu un eiro vienlaicīgas apgrozības dienās veikalos Elvi netika novērota arī pircēju aktivitāte norēķinos atkal izmantot vairāk latus, tādējādi steidzot vēl iztērēt pēdējos iekrājumus. «Tas neizslēdz, ka cilvēku makos vēl ir lati un santīmi, kurus līdz šim nav pagūts vai nebija vēlēšanās iztērēt. Iespējams šie iekrājumi nonāks ziedojumu kastītēs, bet varbūt tiks mainīti uz eiro, izmantojot bankas vai pasta pakalpojumus,» atzīst Vārtukapteine.

Pastiprināta pircēju aktivitāte un interese par jauno valūtu bija tieši pirmajās janvāra dienās, kad arī veikalos Elvi atlikumu par pirkumu sāka izdot eiro. «Savu pirmo pieredzi ar eiro pircēji vēlējās gūt jau 1.janvārī, kad parasti pārtikas veikalos iepērkas vēlāk un retāk. Piemēram, pie veikala Elvi Siguldā 1.janvārī daži pircēji bija pulcējušies pat pirms veikala atvēršanas – pirms plkst. 10.00,» skaidro Vārtukapteine.

Vakar, 14. janvārī, bija pēdējā diena, kad norēķinos vēl varēja izmantot latus. No 15. janvāra vienīgais likumīgais norēķinu līdzeklis Latvijā ir eiro.

Joprojām latus pret eiro var apmainīt visās komerciestādēs Latvijā. To paredzēts darīt sešu mēnešus pēc eiro ieviešanas. Neierobežotu laiku latus pret eiro varēs apmainīt Latvijas Bankā.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra