Pagājuši jau divi mēneši, kopš Mārim e-pastā pienāca ziņojums no pazīstamā ASV luksusa skaistumlietu veikala Jomashop, ka viņa pasūtītais teju tūkstoš dolāru vērtais Baume & Mercier rokaspulkstenis ir ceļā uz Latviju. Saņemot vēsti, viņš pat neiedomājās, līdz kādam absurdam attīstīsies viena nevainīga vēlme iepriecināt savu mīļoto ar sen kārotu dāvanu, vēsta laikraksts Diena.

Kaut gan nauda tirgotājam ir samaksāta, Māris pulksteni joprojām nav redzējis. Vīrietis Dienai atzīst, ka ir gatavs cīnīties līdz tiesai. Pagaidām pret viņu ir ierosināta lieta par kontrabandu, par ko draud 700 eiro liels sods.

Par spīti tam, ka Jomashop Mārim joprojām raksta vēstules, norādot, ka pulksteņa siksniņa ir veidota no govs ādas, Dabas aizsardzības pārvaldes veiktajā ekspertīzē apstiprinājušās muitas pārstāvju aizdomas. Pulksteņa ādai izmantots Crokodilia kārtas dzīvnieks, un, kā norāda Valsts ieņēmumu dienestā (VID), tas nozīmē, ka preces ievešanai nepieciešama īpaša CITE atļauja. Māris šobrīd nonācis tādā kā strupceļā - Jomashop norāda, ka CITE atļaujas šim produktam nav, jo tāda nemaz neesot vajadzīga. VID pārstāvji norāda, pat ja tagad Māris CITE sertifikātu iegādātos, jēgas tam vairs nebūtu. Tāda esot sistēma.

Augusta beigās nozīmēta lietas izskatīšana. Māris pārliecināts, ka VID rīcība neatbilst normatīvajiem aktiem. «Pat ja tā tomēr ir aligatora āda un veikals mani maldina, tad visvairāk esmu samulsis par VID mājaslapā norādīto. Tur rakstīts, ka bez sertifikāta var ievest līdz četriem krokodilādas izstrādājumiem. Teorētiski strīds varētu būt par to, ka es nevis pirku klātienē, bet pasūtīju internetā,» prāto Māris un neslēpj sarūgtinājumu par notiekošo: «Šis ir tas gadījums, kad es skaidri zinu, ka man nevar neko piesiet. Kāds tad es kontrabandists? Man kā juristam jāsaka, ka šajā gadījumā nav nekāda sastāva pamata, jo man nekad nav bijis ne tāda nodoma, ne informācijas par to, ka būtu bijis jārīkojas citādi. Man tas liekas tik negodīgi - es šo lietu neesmu ne aptaustījis, ne redzējis dzīvē. Kāpēc tad šo preci nevar vienkārši aizsūtīt tirgotājam atpakaļ, lai tas man atskaita naudu?»

Māris nenoliedz, ka pagaidām ir apmulsis un nezina, kā cīnīties ar interneta veikalu, bet saistībā ar VID ierosināto lietu par kontrabandu viņš ir gatavs arī tiesāties, informē laikraksts.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra