Lēto pienu pērk Statoil

Mazumtirdzniecība
2014. gada 13. oktobris 10:27

Lētais piens jāmeklē neiedomājamās vietās. Par pienu zemnieki saņem arvien mazāk, tomēr veikalos ir atsācies atsevišķu piena produktu cenu kāpums. Dažos veikalos par pienu, sviestu un saldo krējumu ir jāmaksā dārgāk nekā septembrī, vēsta laikraksts Neatkarīgā.

Pārlūkojot Rimi, Maxima un Mego/Iki veikalu plauktus, Neatkarīgā secinājusi, ka daļa piena produktu maksā tikpat, cik septembrī, daļa lētāk, bet daļa – pat dārgāk. Atsevišķos veikalos cenu kāpums bija skāris sviestu, saldo krējumu un pienu.

Gan Rimi Latvia, gan Maxima Latvija apgalvo, ka piena produktu cenas samazinājis proporcionāli pārstrādātāju iepirkuma cenu samazinājumam. Maxima Latvija komunikācijas vadītājs Jānis Beseris skaidrojis, ka uzņēmums savu pozīciju cenu izmaiņās un pašmāju ražotāju atbalstīšanā nav mainījis – produktu cenas tiek mainītas proporcionāli tām izmaiņām, kādas veic produkta ražotājs.

Rimi Latvia sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Valnere skaidrojusi, ka līdz septembra beigām iepirkumu cenas piena produktiem bija samazinājuši astoņi ražotāji kopumā ap 200 produktiem, un cenu pazeminājums bijis no 4 līdz 30%. «Lielākajai daļai produktu, kam ražotāji bija samazinājuši cenu uz laiku, šis cenu samazinājums ir pagarināts līdz oktobra beigām, taču daļai ir mainījies atlaides lielums. Līdz ar to ir produkti, kuri kļuvuši vēl lētāki, un ir produkti, kuriem atlaides lielums vairs nav tik liels, piemēram, sviests, tāpēc veikala plauktā to cena ir nedaudz augstāka, nekā tā bija septembrī, skaidrojusi D. Valnere. Turklāt oktobrī cenu samazinājums skāris 15 jaunus piena produktus, kuriem septembrī tāda nebija. Pēc viņas vērtējuma, oktobrī vidējais cenu samazinājums piena produktiem ir aptuveni 10% robežās.

Lai gan lielveikalu tīkli stāsta par piena produktu cenu samazinājumu un mudina pircējus pirkt vairāk tieši vietējo produkciju, daļa pircēju pēc piena dodas nevis uz ierastiem lielveikaliem, bet gan uz Statoil degvielas uzpildes staciju veikaliem, jo tajos nopērkams lētākais Valmiera 2% piens, vēsta laikraksts. Tā cena Statoil veikalos ir 69 eirocenti. Tajā pašā laikā Mego/Iki veikalos šis produkts bija nopērkams par 89 eiro centiem, bet 0,5% piens Valmiera – par 65 eirocentiem. Maxima veikalos šā piena cena bija 75 eirocenti par 1 litra iepakojumu. Uz jautājumu, vai Food Union pienu Statoil piegādā par īpaši zemu cenu, ja tas var atļauties to pārdot lētāk nekā citi mazumtirgotāji, Food Union sabiedrisko attiecību pārstāve Linda Mežgaile Neatkarīgajai skaidrojusi, ka Statoil iepirkuma cenas ir līdzīgas kā citiem mazumtirgotājiem. Gala cenu veikala plauktos nosaka katrs tirgotājs pats, tāpēc varot secināt, ka Statoil šobrīd pienam ir piemērojis zemāku uzcenojumu nekā citi mazumtirgotāji.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra