Lietuvas veikalu plauktos trešdien nonākuši pirmie piena produkti, kas bija paredzēti Krievijas tirgum, tomēr Maskavas noteiktā pārtikas importa embargo dēļ kaimiņvalstī nenonāks. Tie tiek pārdoti par zemākām cenām.

Kā pastāstījusi veikalu tīkla Maxima pārstāve Milda Januškevičiene, Maxima XX un Maxima XXX veikalos jau var atrast uzņēmuma Pieno žvaigždes graudaino biezpienu, ceturtdien parādīsies uzņēmuma Vilkyškiu pienine jogurti, krējums, biezpiens, svaigie sieri un citi ražojumi, bet nākamnedēļ tiem pievienosies uzņēmuma Rokiškio pienas produkcija.

Paredzams, ka visus šos produktus, kam plānotas 20-25% atlaides, izdosies pārdot nedēļas laikā. Januškevičiene atzinusi, ka tas gan būs atkarīgs no pieprasījuma, bet atgādinājusi, ka pērnruden, kad Krievija jau bija aizliegusi ievest Lietuvas lielāko piena nozares uzņēmumu produkciju, pircēju interese par līdzīgu akciju bijusi diezgan liela.

Tirdzniecības tīkla Norfa preses pārstāvis Darjus Rīlišķis norādījis, ka Viļņā uzņēmumu Pieno žvaigždes un Vilkyškiu pieninine Krievijai domātā produkcija sasniegs veikalus jau trešdienas vakarā, bet pārējā Lietuvā - ceturtdien. Tā tiks pārdota par aptuveni 30% lētāk.

Veikalu tīkla Iki plauktus pirmie Krievijas tirgum domātie piena produkti sasniegs ceturtdien. Tur plānots tirgot graudaino biezpienu, bet no piektdienas arī sierus un citus produktus. Plānots, ka šīs preces būs lētākas par ierasto lietuviešu produkciju. Iki pārstāvis Andrjus Petraitis norādījis, ka sarunas pašlaik notiek ar uzņēmumu Pieno žvaigždes, Vilkyškiu pieninine un Rokiškio pienas pārstāvjiem.

Kā ziņots, 7.augustā noteiktais Krievijas embargo attiecas uz liellopu gaļu, cūkgaļu, augļiem, dārzeņiem, mājputniem, zivīm, sieru, pienu un piena produktiem, kas tiek importēti no ES, ASV un citām rietumvalstīm, kuras ieviesušas sankcijas pret Maskavu. Šajā sakarā Lietuvas lielie veikalu tīkli apņēmušies atbalstīt piena nozari, palīdzot tirgot to produkciju, ko vairs nevar vest uz Krieviju.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra