Mazumtirdzniecības uzņēmuma SIA Maxima Latvija šī gada pirmās puses apgrozījums atpaliek no pirmā pusgada apgrozījuma pērn, apstiprināja Maxima Latvija pārstāvis Jānis Beseris.

Viņš norāda, ka Maxima Latvija 2014.gada pirmās puses apgrozījuma rādītāji no tā paša perioda apgrozījuma rādītājiem 2013.gadā atpaliek par aptuveni 1%. Tiesa, cik daudz tas ir naudas izteiksmē, Beseris neatklāj.

Taču viņš skaidro, ka šāds uzņēmuma sniegums varētu būt skaidrojams ar to, ka šogad Maxima nav aktīvi paplašinājusi savu darbību, turklāt līdz ar nomas attiecību izbeigšanu ir slēgts viens Maxima X veikals Rīgā.

«Tāpat arī no maija līdz pat Līgo svētkiem uz rekonstrukciju bija slēgts pircēju iecienīts Maxima XX veikals Jelgavā. Tai pat laikā kopējais mazumtirdzniecības tirgus Latvijā turpinājis savu attīstību,» atzīmē Maxima Latvija pārstāvis, piebilstot, ka, vērtējot pircēju pirktspēju, būtiskas izmaiņas, salīdzinot šī gada pirmos sešus mēnešus ar tādu pašu periodu pērn, Maxima veikalos nav novērotas.

«Piemēram, nav novērots, ka šī gada pirmajā pusē būtu samazinājies vidējais pirkuma grozs, abos periodos tas bijis līdzīgs. Savukārt, runājot par apgrozījumu, 2014.gada pirmajā pusē gan neesam sasnieguši pērnā gada rādītājus šajā pašā periodā,» atzīst Beseris.

2013.gadā Maxima Latvija apgrozījums bija 660,3 miljoni eiro, kas, salīdzinot ar 2012.gadu, ir kāpums par 4%. Maxima Latvija veikalu apgrozījums 2012.gadā sasniedza 640,82 miljonus eiro. Koncerna peļņa 2012.gadā bija 20,4 miljoni eiro.

Maxima Latvija dibināta 2000.gada 29.novembrī. Koncerna pamatkapitāls ir 4,91 miljons eiro. Maxima Latvija mātesuzņēmums ir Lietuvā reģistrētais Vilniaus Prekyba UAB, kura mātesuzņēmums savukārt ir Nīderlandē reģistrētais Lincoln Land Erste B.V..

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra