Laikrakstā The Irish Times publicētā informācija liecina, ka, visticamāk, sagaidāma lietuviešu veikalu ķēdes Maxima ienākšana Īrijas pārtikas tirgū. Tiek ziņots, ka uzņēmums Bilaro Ltd., kurš par 6 miljoniem eiro 2012.gadā ir iegādājies Shankill tirdzniecības centru Dublinā, ir cieši saistīts ar Maxima īpašniekiem.

Par to šodien vēsta Īrijas latviešu portāls Baltic Ireland.

Maxima īpašniekiem šis esot jau otrais mēģinājums ienākt Īrijas tirgū, jo pirmais bija neveiksmīgs. 2011.gadā tika mēģināts nopirkt bankrotējušo Superquinn veikalu tīklu, tomēr pārdevēji priekšroku atdeva īru mazumtirdzniecības gigantam Musgrave. Fakti liecina, ka Shankill tirdzniecības centrs pirms pārdošanas piederēja Select Retail Holdings (SRH) – konsorcijam, kurš pirms tam bija arī Superquinn veikalu tīkla īpašnieks. Kompānija Bilaro Ltd. tirdzniecības centru iegādājās drīz pēc tam, kad konsorcijs SRH tika likvidēts.

Abi Bilaro Ltd. direktori ir lietuvieši – Airidas Kondratas un Aurimas Zimnickas, kuri vienlaicīgi ir arī Maxima meitas uzņēmuma Agile Investment Ltd. direktori. Šim uzņēmumam pieder arī Supersol veikalu tīkls Spānijā.

Shankill iepirkšanās centrā, kurš atrodas galvaspilsētas dienvidu daļā un ir slēgts kopš 2007.gada, pašlaik notiekot vērienīgi pārbūves darbi.

 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra