Lietuvas Konkurences padome noteikusi 58,255 miljonu litu (16,9 miljonu eiro) sodu mazumtirgotājam Maxima LT, kas ir viens no lielākajiem sodiem par konkurences noteikumu pārkāpumiem Lietuvas vēsturē.

Padome paziņoja, ka kompānija sodīta par to, ka nelikumīgi saskaņojusi cenas ar saldēto mīklas produktu ražotāju Mantinga, kuram noteikts sods 15.285 miljonu litu (4,4 miljonu eiro) apmērā.

Abas kompānijas plāno Konkurences padomes noteikto sodu apstrīdēt tiesā.

Lietuvas Konkurences padome savākusi pierādījumus, ka Maxima LT un Mantinga gribējušas, lai nelikumīgajā cenu saskaņošanā iesaistās arī citi mazumtirdzniecības tīkli. Tomēr nav iegūts pietiekami pierādījumu, lai konstatētu, ka nelikumīgajā cenu saskaņošanā iesaistījušies arī mazumtirgotāji Prisma LT, Palink, Norfos mažmena un Rimi Lietuva. Tāpēc pret šīm kompānijām izmeklēšana izbeigta, norādīts padomes septembrī izplatītajā paziņojumā.

Padome secināja, ka Maxima LT un Mantinga saskaņojuši cenas desmit gadus.

«Ražošanās un tirdzniecības tīkla vienošanās gandrīz desmit gadu garumā palīdzēja saglabāt augstas cenas precēm, kas nebija patērētāju interesēs,» norādīja Lietuvas Konkurences padomes priekšsēdētājs Šarūns Keserausks.

«Konkurences padomes lēmums mums ir negaidīts un nesaprotams,» sacīja Maxima LT ģenerāldirektors Žīdrūns Valkeris. Viņš norādīja, ka abas kompānijas nekad nav plānojušas saskaņot cenas produkcijai, kas tiek pārdota patērētājiem.

Maxima LT ir daļa no Maxima grupas, kuras lielākais akcionārs ir Nerijs Numavičs. Mantinga vienīgais akcionārs ir Klemencs Agents.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra